Mobil

Xiaomi 12 işte bu türlü görünecek!

28 Aralık tarihinde tanıtılacak olan Xiaomi 12 serisi, lansman tarihi yaklaştıkça daha fazla gündeme geliyor. Bilhassa aldığı sertifikalar ve mümkün donanımsal özellikleri ile karşımıza çıkan yeni model, tasarım tarafında da sık sık haberlerimize husus oluyor. Bugün ortaya çıkan imgeler, epeyce net bir formda yeni amiral gemisinin dizaynını gözler önüne seriyor.

Çinli üreticinin “Mi” ismi olmadan tanıtacağı birinci seri olan 12, güçlü bir donanım ve muhtemelen beğenilecek bir dizaynla geliyor. Ortaya çıkan görsellerde epey ince çerçeveleri bulunan telefonun art tarafında çıkıntılı bir kamera konseyimi ve dokulu bir kapak bulunuyor. Pekala yeni Xiaomi 12 nasıl görünecek? Gelin bakalım…

Xiaomi 12 işte bu türlü gözükecek

Daha evvelki render manzaraları ile uyuşan son sızıntı, telefonun dokulu art kapağını adeta görücüye çıkarıyor. Sol üst tarafta yer alan dikdörtgen kamera suramı üç kamera sensörüne mesken sahipliği yaparken, çift tonlu led flaşı da kullanıcıya sunuyor. Ayrıyeten ön tarafta ince çerçevelerin dışında küçük bir kamera sensörü yer alıyor. Sızdırılan imgelerde telefonun 6.28 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı da görünüyor.


Xiaomi 12

Tasarım tarafında alımlı gözüken Xiaomi 12, donanımıyla da dikkatleri çekiyor. Birkaç gün sonra tanıtılacak olan üst düzey modelde Snapdragon 8 Gen 1 işlemci bulunuyor. Bu işlemcinin yer alacağı birinci telefon olan Xiaomi 12, kamera ve ekran tarafında da bekleneni verecek üzere duruyor.

Gerçekten telefonun gerisinde epeyce büyük bir kamera sensörü yer alıyor. Bu kamera sensörü 50 Megapiksel çözünürlükte çekimler yapabiliyor. Ayrıyeten 6.28 inç 1080×2400 piksel çözünürlükte 120Hz ekran yenileme suratına sahip Dolby Vision takviyeli AMOLED ekran Xiaomi 12’ye eşlik ediyor. Son olarak 67W kablolu, 30W kablosuz süratli şarj dayanağı bulunan telefonun 4500 mAh kapasiteli pili tüm gün kullanım vaat ediyor.


Xiaomi 12

Pekala siz Xiaomi’nin yeni amiral gemisi serisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yakında tanıtılacak telefonun tasarımı ve donanımı tatmin edici mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu