Mobil

iPhone SE 3’ün tasarımı netleşmeye başladı

Kısa mühlet evvel dünyanın birinci 3 trilyon dolarlık şirketi unvanının sahibi olan Apple, yeni eserlerini kullanıcıların beğenisine sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda yakın vakitte merakla beklenen iPhone SE 3 modelinin tanıtılması beklenirken, yaklaşan akıllı telefonun tasarımı da kısa mühlet evvel büyük ölçüde belirli oldu.

iPhone SE 3’ün tasarımı nasıl olacak?

”Düşük maliyetli iPhone” konseptini benimseyen iPhone SE serisinin aktüel teknik özelliklere sahip yeni üyesi, en çok da tasarım tarafında çeşitli tezler ve raporlarla gündeme geliyor. Bilhassa akıllı telefonun iPhone 11 serisine emsal formda nispeten çağdaş bir dizaynla geleceği, bunun bilakis 2020 yılında piyasaya sürülen selefi ile birebir dizayna sahip olacağına yönelik argümanlar geçerliliğini koruyor.

Fakat şirkete yakın kaynaklardan gelen raporlara nazaran, şu an için ikinci sav daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Yani iPhone SE 3, selefiyle tıpkı tasarım çizgisinde kullanıcılarının karşısına çıkacak. Fakat görece eski kalmış bu dizayna karşın en yeni iPhone modellerinde kullanılan teknik özellikleri bünyesinde barındıracak.

iPhone SE 3, Apple’ın şimdiye kadarki en ucuz 5G özellikli akıllı telefonu olacak. Öte yandan şu an için şirketin en güçlü taşınabilir işlemcisi pozisyonundaki Apple A15 Bionic’ten güç alacak. Bunun yanı sıra 4.7 inç büyüklüğünde LCD panelle gelecek. Birebir vakitte kelam konusu panel tipini kullanan son iPhone modeli olacak.

Akıllı telefonda kullanılması beklenen Touch ID konusunda ise iki ihtimal üzerinde duruluyor. Birincisi orta tuşa pozisyonlandırılması, ikincisi ise son periyotta orta segment telefonlarda sıklıkla tercih edilen güç düğmesinin üzerine entegre edilmesi. Lakin burada klasik halde birinci ihtimalin daha ağır bastığını söylemek mümkün.

iPhone SE serisi özelinde beklenen tasarım değişikliği önümüzdeki yıllarda yaşanması beklenen. Çünkü Apple, 2024 yılında çıkarmayı planladığı serinin yeni modelinde iPhone 11 serisi ile hayatımıza giren çağdaş tasarım çizgilerini kullanıcıların beğenisine sunacak.

Son olarak iPhone SE 3’ün tanıtılacağı aktifliğin iPhone 14 serisinden bağımsız olarak bu yılın birinci çeyreğinde düzenlenmesi bekleniyor. Hatta aygıt, mart ayının sonlarına hakikat özel bir lansmanda vitrine çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu