Oyun

Valorant çöktü mü? Erişim meseleleri yaşanıyor!

Riot Games, birinci olarak 7 Nisan 2020’de hudutlu erişimle kapalı devrine başladığı, akabinde 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınladığı ve uzun bir müddettir üzerinde geliştirmeler yaptığı Valorant, günümüzün en tanınan free to play (oynaması ücretsiz) oyunları ortasında bulunuyor. Bugün akşam saatlerinde başlayan geri bildirimlerle birlikte, FPS şeklindeki üretimin oyuncuları erişim sorunu yaşadıklarını söylüyor. Pekala, Valorant çöktü mü?

Valorant çöktü mü?

Birtakım Valorant oyuncuları, dün akşam saatlerinde oyuna erişim sorunu yaşadıklarını söylemeye başladı. 11 Şubat akşamı saat 23:47 sonrasında başlayan şikayetler, 30 dakika boyunca artış göstererek devam etti.

Bu durumun akabinde, 12 Şubat gecesi saat 00:32 sularına yanlışsız kullanıcılardan gelen şikayetler azaldı. Münasebetiyle Riot Games’in sorunun kaynağını bularak gerekli süreçleri yaptığı düşünülüyordu.

Ama üzerinden şimdi dakikalar geçmişken, oyuncular epey emsal sorun ile tekrar karşı karşıya kaldıklarını raporladılar. Üstelik bu sefer ilgili sıkıntıyla karşılaşan kullanıcı sayısında büyük bir artış görüldüğü gözlemleniyor.

Gece 01:18 sularında ‘Valorant çöktü mü?’ sorusunu soranların sayısında azalmaya başladı. Ama hala pek çok kişi oyuna erişim sorunu yaşadıklarını ve oyuna girmeyi başaranlarsa meseleler sonucunda irtibatının kopmaya devam ettiğini raporluyor.

Şu an için Riot Games tarafından rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. Lakin sunucuya olan erişimleri kesilen oyuncuların büyük çoğunluğu, oyuna tekrar girmek için ilgili sorunun çözülmesini beklediklerini iletiyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu