Mobil

Nokia G50, Android 12 alıyor!

Nokia G50, bu yılın başlarında Nokia G10 ile birlikte geldi. Aygıt Nokia G20‘nin halefi olarak piyasaya çıktı. Bütçe odaklı telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 480 yonga setinden aldı. 6.82 inç LCD panele sahip aygıt, 4GB RAM bulunduruyor. İşletim sistemi tarafında da Android 11 ile kullanıcı karşısına çıkmıştı.

HMD Küresel, akıllı telefonun üç yıllık güvenlik yamalarıyla birlikte iki büyük yükseltme alacağını vadetti. O vakitten beri hem Nokia X20‘nin hem de Nokia X10‘un Android 12‘ye yönelik birinci büyük güncellemelerini aldığına şahit olduk. Artık sıra Nokia G50‘ye geldi. Aygıt, Android 12 işletim sistemine sahip oluyor.

Nokia G50, Android 12 ile yeni özelliklere kavuşuyor

HMD küresel şimdi güncellemeyi resmi olarak açıklamadı. Bu nedenle de ortada rastgele bir değişiklik günlüğü de yer almıyor. Lakin, güncellemenin Kasım 2021 güvenlik yamasıyla geldiği ve V2.160 sürüm numarasını taşıdığı belirtildi. Android 12 yeni bir kullanıcı arayüzü dahil olmak üzere aygıta çeşitli değişiklikler getiriyor.

Nokia‘nın her vakit olduğu üzere güncellemeleri etaplı olarak yayınlaması beklentiler dahilinde yer aldı. Birinci olarak küçük bir kullanıcı kümesi güncellemeyi alıyor. Akabinde da onu alan kullanıcı sayısı daima artış göstererek en sonunda herkese ulaşacaktır.

Şimdi resmi bir duyuru olmadığı için güncellemenin ne vakit yayınlanacağı konusunda bir bilgi yok. Lakin şirketin Nokia X10‘da olduğu üzere süreci birden fazla dalgaya böleceği belirtiliyor. Aygıt sahiplerinin, güncellemenin gelip gelmediğini telefonlarından denetim etmeleri gerekiyor.

Sizler Nokia marka telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu