Teknoloji

Ünlü perakende şirketinden Metaverse adımı!

ABD’nin en büyük perakende zincirine sahip şirketlerden biri olan Walmart, Metaverse çılgınlığı için hazırlıklarına tüm süratiyle devam ediyor. Son yıllarda kripto paralar epey ilgi görüyor. Metaverse’in gündeme gelmeye başlamasından bu yana NFT’ler de tıpkı ilgiyi kısa müddette gördü.

Walmart ise bu işlerden eli boş ayrılmayıp yeni meta dünya için hazırlıklar yapıyor. Daha evvel Bitcoin için atılımlar yapan şirket, daha da büyük işler için kollarını sıvadı. İşte ayrıntılar…

Walmart, ticari marka müracaatlarında bulundu

CNBC’den gelen raporlara nazaran, Walmart’ın son ticari marka müracaatları, kendi NFT‘lerini ve kripto para ünitesini kurmak istediğine işaret ediyor. Perakende devi, 30 Aralık’ta çeşitli ticari markalar için müracaatta bulundu. Şirket, elektronik, oyuncak, mesken aletleri, spor ekipmanları, giysi, mesken dekorasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere sanal eserler satmaya başlamayı planlıyor.

Walmart’ın, müşterilerine dijital bir para ünitesi sunacağı söyleniyor. Ayrıyeten NFT’leri satın alıp satma imkanı da tanıyacak olması da konuşulan ihtimaller ortasında. Bunların yanı sıra, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) ortamları için fizikî uygunluk eğitimi ve sıhhat, beslenme hususlarında sınıflar hakkında bir uygulama ayrıntılandırıldı.

Bloomberg, Walmart’ın tescil ettirdiği ticari markaları “Verse to Home”, “Verse to Curb” ve “Verse to Store” olarak belirtti. Atılan bu adım da, şirketin bir sanal alışveriş tecrübesi hazırlığı yaptığına işaret ediyor. Müracaatlar, “Walmart Connect” ismi altında listelenen ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nin sitesinde herkese açık. Ticari Marka Elektronik Arama Sistemi‘ne (TESS) girip “Walmart” ya da “Walmart Connect” araması yaparsanız müracaatlara ulaşacaksınız.

Walmart sözcüsü Carrie McKnight, The Verge ile yaptığı röportajda, şirketin gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş tecrübelerini nasıl etkileyebileceğini araştırdığını söyledi. Şimdi paylaşacak bir bilgileri olmasa da, inovasyon sürecinin bir kesimi olarak ticari marka müracaatları yaptıklarını belirtti.

Sizler Walmart’ın Metaverse için attığı bu adımlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu