BilimTeknoloji

Uber üzere uygulamalara özel tasarlanan elektrikli araba: Arrival Car

Arrival, elektrikli van ve otobüslerden sonra artık de elektrikli araba prototipini gösterdi. Uber şoförlerinin gereksinimleri göz önüne alınarak geliştirilen araç, uygulama temelli yolcu taşıma hizmetleri ve onların şoförlerine özel olacak.

Altı ay üzere bir müddette ete kemiğe bürünen prototip aracın tasarımı epey dikkat cazip. Büyük camlarla şoförün görüş açısının artırılmasına öncelik verirken, cam tavanla da yolcuların kendilerini daha ferah bir ortamda hissetmesi sağlanmış. Tavan geriye hakikat düz biçimde ilerlediği için baş arası konusunda da rastgele bir sorun yaşanmamış.

Şimdilik Arrival Car olarak anılan prototipin art koltukları epey konforlu. Üstelik tıpkı uzunluktaki ortalama bir araçtakinin iki katı bacak uzaklığı sunulduğu tez ediliyor. Konsol kısmı epeyce minimalist ve muhtaçlık odaklı. Şoförün çabucak önünde iki kollu bir direksiyon mevcut. Yanında da Uber vb. uygulama şoförlerinin olmazsa olmazı akıllı telefonlar için tutacak bulunuyor.

Araçta gösterge paneli bulunmuyor. Onun yerine tüm vazifeler merkezdeki büyük multimedya ekranına aktarılmış. 

Uber üzere yolcu taşıma hizmetlerine özel tasarlanan araçta maliyet, çalışma müddeti, şoför konforu, güvenlik ve rahatlık üzere hususlara yük verilmiş. Bu stil uygulamalarda şoförler ekseriyetle kent içi yollarda hizmet veriyor. Şirket de aracın bu alanlarda en yeterli halde çalışması için elinden geleni yapmış.

Arrival Car prototipinin teknik ayrıntıları şimdi muhakkak değil. Motor ve batarya üzere temel modüllerle ilgili bilgileri de önümüzdeki aylarda öğrenmeyi umuyoruz. Hususla ilgili gelişmeleri siz kıymetli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu