BilimTeknoloji

Bu hafta vizyona giren sinemalar: Yeni Spider-Man sineması sonunda vizyonda

Aralık ayının özellikle sinema severler için bir oldukça keyifli ve dolu geçeceğini zati biliyorduk. Bu yoğunluk da bu hafta vizyona giren filmlerile bilhassa bir sinema ile devam ediyor.

17 Aralık’ta yani bugün vizyona giren sinemalara baktığımızda elbet en çok Spider-Man: No Way Home‘un dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Karanlık Kız isimli sinema de bir oldukça dikkat çekiyor. Aşağıda ayrıntılarını verdiğimiz sinemaların tamamını bugünden itibaren sinemalarda izleyebilirsiniz.

Bu Hafta Vizyona Giren Sinemalar

Spider-Man: No Way Home

Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Marisa Tomei ve Jamie Foxx’un başrollerinde oynadığı “Örümcek-Adam: Konuta Dönüş Yok” izleyici ile buluşacak. Jon Watts’ın direktör koltuğunda oturduğu macera, bilim-kurgu ve aksiyon yüklü sinema, kimliği açığa çıkan Örümcek-Adam’ın, bu konuda Tabip Strange’den yardım istemesiyle gelişen çetrefilli olayları husus ediniyor.

Yarım Kalan Hayat

Michael Uppendahl tarafından sinema perdesine taşınacak olan “Yarım Kalan Hayat”, her alanda hayatının baharını yaşamakta olan başarılı bir adamın geçirdiği bir kaza sonucu değişen hayatını odağına alıyor. Dram cinsindeki ABD üretimi sinemanın başrollerinde Aaron Paul, Lena Olin, Tom Berenger, Celia Weston ve Michael Weston rol aldı.

Karanlık Kız

Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Peter Sarsgaard ve Paul Mescal’ın başrollerinde oynadığı “Karanlık Kız” isimli üretimin direktörlüğünü Maggie Gyllenhaal üstlendi. Napoli Romanları ile isminden kelam ettiren Elena Ferrante’nin tıpkı isimli romanından uyarlanan sinema, tek başına bir tatilde olan Leda’nın, genç bir anneyle tanışması sonrası kendi annelik geçmişine hakikat yaptığı şiddetli içsel seyahati anlatıyor.

Maşa ile Koca Ayı 4

Rus imali bir animasyon sineması olan Maşa ile Koca Ayı 4’te ormandaki dostlar yine buluşuyor! Animasyon serisinin yeni sinemasında dünyayı keşfetmeyi çok seven, akıllı olduğu kadar yaramaz olan Maşa ve en yakın dostu Koca Ayı’nın birbirinden farklı kıssalarını izleyeceksiniz.

Kumbara

Direktörlüğünü Ferit Karol’un yaptığı sinemanın konusu şöyle: Orhan 38 yaşında bir aile babasıdır. Bir yandan konut kazası yüzünden komaya girmiş annesiyle ilgilenirken, bir yandan da kefil olduğu arkadaşı ortadan kaybolduğu için üzerine kalan borcu kapatmakla uğraşır. Bu süreçte ailesiyle de ortası açılır ve giderek baba rolünü kaybeder. Taksi sürücülüğü üzere ek işler yaparak öbür bir adam haline gelir. Ferit Karol “Beklentilerimiz, endişelerimiz, kendimizi var etme gayretimiz bizi en yakınımızdaki beşere ne kadar yabancılaştırabilir?” diye soruyor ve ekliyor: “Bu soru sineması yapma motivasyonunun temeliydi.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu