İnternet

TP-Link, Yeni Ağ Markası Mercusys’i Tanıttı

TP-Link, alt ağ markası olan Mercusys®‘i Türkiye’de daha faal hale getiriyor. Bir müddettir muhakkak birtakım modelleri, kimi satış noktalarında kullanıcıların beğenisine sunulan Mercusys, artık daha geniş bir dağıtım kanalı ve eser gamıyla Türkiye pazarında yer alıyor.

Yeni markasını ve gayelerini tanıtmak üzere bir basın toplantısı düzenleyen TP-Link, Mercusys’in ‘bütçe dostu’ bir ağ markası olduğunu vurguladı. Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, aslında Mercusys’in Çin pazarında ‘Mercury’ ismiyle 2001 yılından beri faaliyette olduğunu belirterek, 2016 yılında ise memleketler arası pazara açıldığını söyledi. 2020 yılında milletlerarası pazarda atılım yapan Mercusys’in Çin harici satışlarının 2020 yılında yaklaşık yüzde 264 arttığını ve önümüzdeki yıllarda da bu artışın sürmesini beklediklerini açıklayan Dinçer, “Türkiye pazarında da Mercusys markasını daha etkin hale getiriyoruz. Hem eser çeşidi artıyor, hem de satış kanalı genişliyor. Bunun da sonuçlarını önümüzdeki yıldan itibaren görmeyi hedefliyoruz” diyor.

2022’de Yüzde 50 Büyüme Hedefleniyor

Mercusys markasının bu yıl Türkiye’de 2 milyon dolarlık bir iş hacmine ulaşacağını söyleyen Dinçer, önümüzdeki yıl bu sayısı 3 mliyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıklıyor. “Yeni bir marka olarak kuvvetli bir pazarda yüzde 50 büyüme, çok uygun bir maksat. Tecrübeli takımımız ve satış ağımızla bunu başaracağımıza inanıyoruz” diyen Dinçer, fiyata hassas tüketicilerin, performansı yetersiz, takviye hizmetleri problemli eserlere mahkum olmayacaklarını, Mercusys’in bu boşluğu dolduracağını söz ediyor.

Mercusys markası altında Wi-Fi menzil genişleticilerden router’lara (yönlendirici), ağ adaptörlerinden konut tipi switch’lere (ağ anahtarı) ve powerline adaptörlere kadar bir konutun muhtaçlığı olan ağ tahlilleri yer alıyor. Wi-Fi 6 ve Mesh Wi-Fi üzere yeni ağ teknolojilerine sahip Mercusys tahlilleri de olduğunu ve Türkiye pazarında bu eserlerin de satışa sunulduğunu söyleyen Dinçer, model sayısının daima artacağını belirtiyor.

Üretimden Satış Sonrası Takviyeye, Kalite Önplanda

Mercusys eserlerinin dizayndan üretime her kademesinde kalitenin önplanda olduğunu söyleyen Dinçer, “Mercusys eserleri, TP-Link fabrikalarında üretiliyor ve her evrede önemli testlerden geçiyor. Türkiye’de hem satış ağımız hem de dayanak hizmetlerimiz ortak yürütülüyor. Öteki bir deyişle Mercusys eserleri, TP-Link teminatında. Tüketiciler, güvenerek Mercusys ağ eserlerini alıp, problemsizce kullanabilirler” diyor.

Mercusys’e ait daha detaylı bilgi için: https://www.mercusys.com/tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu