BilimTeknoloji

Togg ile Ava Labs (AVAX) ortasında iş birliği!

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Togg hakkında bahsederken şirketin bir araba şirketi olmadığını, büyük bir teknoloji şirketi olmayı vizyonuyla yola çıktıklarını sık sık vurguluyordu. Çeşitli dijital tahlillerle araba tecrübesini üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyordu. Bu tecrübesi dijital iktisat tahlilleriyle birleştirmek için değerli bir adım atıldı. Avalanche blockchain platformunu ve AVAX kripto para ünitesini geliştiren Ava Labs ile TOGG ortasında iş birliği mutabakatı imzalandı.

Emin Gün Sirer tarafından kurulan Ava Labs bundan bu türlü Togg için blockchain teknolojileri geliştirecek. Togg’a özel bir platform oluşturulacak. Togg sahibi olmayan bile bu platformdan yararlanabilecek.

Avalanche blockchain teknolojisi ne işe yarayacak?

Intermodal olarak isimlendirilen karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım tahlilleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı aygıtlarını evvelden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile seyahate devam edebilecek ya da etraftaki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu eser ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı aygıtın kullandığı blockchain teknolojisi ve akıllı kontratlar ile süratli ve inançlı bir halde süreç yapabilecek. Ayrıyeten araçta yapılan bakım ve değişen kesimler blockchain üzerinde tutulacak, böylelikle emniyetli bir ikinci el piyasası oluşacak.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital iktisadın rolünün arttığını belirterek “İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni jenerasyon dijital mobilite tahlilleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının tecrübesini öbür bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine form verirken en ülkü blockchain platformunu tercih ettiğini söyledi ve “Avalanche, tamamlanma mühleti bakımından blockchain üzerinde en süratli akıllı kontratlara sahip ve global çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine dayanak olmak ve iş birliği yapmaktan memnunluk duyuyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu