Mobil

Lenovo Legion Y700 oyuncu tableti hakkında yeni ayrıntı

Taşınabilir bölümün devasa gelişimi ile kullanım gereksinimlerine nazaran çeşitlenen eserler de ortaya çıkmaya başladı. Bundan yıllar evvel yalnızca telefon görüşmesi ve iletileşme üzere kolay süreçleri yaptığımız modeller, günümüz itibariyle oyun ve fotoğrafçılık üzere tanınan kullanım alanlarını da odak haline getirerek kelam konusu değişimin en büyük örneği oldu.

Bilhassa son birkaç yılda Asus, Lenovo, Xiaomi ve ZTE üzere şirketlerin değerli ataklarıyla oyun odaklı akıllı telefonların sayısında önemli bir artış yaşandı. Hatta Lenovo üzere üreticiler, bunu bir adım öteye götürerek oyuncu tabletleri üzerinde çalışmalarına başladı.

Lenovo Legion Y700, özellikleri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Lenovo eser yöneticisi Lin Lin, kısa mühlet evvel Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden Legion Y700 hakkında bir blog yazısı yayınladı. Böylece oyuncu tabletinin teknik özellikleri ve teknolojileri ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Blog yazısında Legion Y700’ın ‘Ultra Geniş Görüntüleme Modu’ ismi verilen bir bilhassa geleceği açıklandı. Bu modun etkin edilmesi halinde 16:10 ya da 16:9 en uzunluk oranına sahip tabletin 21:10 bedeline geçiş yaparak Honor of Kings ve League of Legends üzere MOBA oyunlarında kullanıcılara daha fazla ekran içeriği sunacağı söz edildi.

En uzunluk oranının 21:10 olmasının akabinde üst ve alt kısımlarda iki adet siyah çubuk ortaya çıkacak. Kullanıcılar dilerse, bu çubukları kaydırarak kendi ekran modlarını oluşturabilecek.

Oyuncu tableti, şu an için tam aşikâr olmasa da Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacak. 7 nm mimari ile üretilen yonga seti, bir adet 3.2 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585), üç adet 2.4 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Adreno 650 grafik ünitesini bünyesinde barındıracak.

Bunun yanı sıra 8.8 inç 2560 × 1600 çözünürlüklü 120 Hz yenileme ve 240 Hz dokunmatik örnekleme suratı sunan yüzde 100 DCI-P3 renk gamına sahip AMOLED panelle gelecek. Ayrıyeten 3.5 mm kulaklık girişi ve stereo hoparlör de mevcut olacak.

Legion Y700 modelinin ne vakit çıkacağı ise şu an için bilinmiyor. Lakin daha evvelki raporlar, lansman için şubat yahut mart aylarını işaret ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu