Sosyal Medya

Tinder’dan görücü metodu eşleşme sistemi!

Şirket, Tinder uygulamasına Blind Date özelliğinin geldiğini açıkladı. Tinder’ın yeni getirdiği seçeneği ‘Keşfet’ sayfasının altına yerleştiriyor. Bu üyelerin birbirlerinin profillerini görmeden evvel test edilip eşleştirildiği ‘Hızlı Sohbet’ özelliğinin bir uzantısı olarak karşımıza çıktı.

Birinci olarak uygulamada, birtakım sorulara cevap vermeniz gerekiyor. Tinder akabinde sizinle emsal yanıt veren şahısları eşleştirmeye alıyor. Bir mühlet sonra mühlet yer alan bir sohbette, size daha fazla soru geliyor. Zamanlayıcı sona erdiğinde, eşleşip eşleşmemeye siz karar veriyorsunuz. Her iki taraf da eşleşmeye karar verirse eşleşme ve profiller açığa çıkıyor.

Tinder: “Blind Date kullanan bireyler daha fazla eşleşme yapıyor”

Tinder, erken testlerde Blind Date özelliğini kullanan bireylerin, profili açık olan üyelere oranla yüzde 40 daha fazla eşleşme yaptığını açıkladı. Şirket, bunun kullanıcılar ortasında konuşmaya ve daha sonra öbür bir ‘Keşfet’ ayarında gözden kaçan biriyle eşleşmeye daha istekli olduğunu gösterdi.

Tinder Eser İnovasyonu Lider Yardımcısı Kyle Miller birtakım açıklamalar yaptı. Bu noktada şunları söyledi:

“Yeni Blind Date tecrübesi, Tinder’da büsbütün yeni olan, etkileşimde bulunmak ve ilişkiler oluşturmak için şaşırtan derecede eğlenceli, latife temelli bir yol sunuyor. Fotoğraflardan elde edilebilecek önyargılar olmadan, sohbette birinin kendi kişiliğini tanıtmasının nitekim özel bir yanı var.”

Tinder Eser İnovasyonu Lider Yardımcısı Kyle Miller

Flört tecrübesinin artık bir yapı taşı olmayan kör randevu Gen-Z sayesinde geri döndü. Tinder, kullanıcıları araştırdı ve Gen-Z’ye katılanların yüzde 41‘inin kör bir randevuya gideceklerini keşfetti. Lakin, bir adedine nasıl başlayacakları konusunda bir fikirlerinin olmadıklarını söylediler. Flört, uygulamaları bazen sıkıntılarla sonuçlanabilirken, Tinder dürüst, akıcı ve şeffaf flörtleşmeye dönüşü öngörüyor.

Sizler Tinder‘ın yeni Blind Date sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu