Sosyal Medya

Meta cephesinde idare değişikliği yaşandı

Wall Street Journal cephesinden gelen yeni bir habere nazaran, Meta’nın PR departmanının başındaki isim olan ve şirketin gedikli yöneticilerinden John Pinette, Facebook’un çatı şirketi Meta’da sürdürdüğü misyonundan ayrılmaya karar verdi. Ünlü yönetici, tekrar Facebook hesabı üzerinden paylaştığı veda iletisiyle çalışanlara ve Facebook kullanıcılarına haberi duyurdu.

Facebook’ta giriş yapmadan arama nasıl yapılır?

John Pinette şirketten ayrıldı

Global Bağlantı Lider Yardımcısı John Pinette, 2019’dan bu yana şirketin dış irtibat departmanında vazife yapıyordu. Cuma günü gönderdiği bir blog yazısıyla ayrılışını duyuran Meta yöneticisinin, PR departmanında yaşanan sıkıntıların ve geçtiğimiz sonbahar aylarında Journal tarafından yayınlanan evrak sızdırılması skandalının akabinde istifa etmek zorunda kaldığı düşünülüyor.

Journal tarafından iletilen bilgilere nazaran Pinette, Meta’daki son gününü yaşadığını ve grup arkadaşlarının şirketin en kıymetli ve sıkıntı işlerinden birini yapmaya devam ederken gelişmeye devam edeceğini umduğunu belirtti. Meta cephesi de ayrılığı doğruladı. Gizmodo’ya gönderilan bir e-posta aracılığıyla Pinette’in Meta’dan ayrıldığını onaylayan idare, şirketin tarihine olan tesiri ve harcadığı vakit için kendisine müteşekkir olduklarını ve mesleğinin yeni periyodunda muvaffakiyetler dilediklerini açıkladı.

Pinette, şirkete 2019’da, Google’ın Asya genelinde bölgesel bağlantı yöneticisi ve Microsoft’ta irtibat lideri olarak evvelki konumları da dahil olmak üzere, teknoloji sanayisinde kurumsal bağlantıda yirmi yıldan fazla tecrübeye sahip olarak gelmişti. Yaklaşık 3 yıllık sürecin akabinde, yaşanan bilgi sızıntısı haberleri ve idare katında yaşandığı varsayım edilen fikir ayrılıkları sonucunda misyonundan ayrıldı.

Pekala sizler bu ayrılıkla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu