Sosyal Medya

TikTok, ırkçılık tedbiri için düğmeye bastı

TikTok’ta ırkçılık ile uğraş için yeni bir periyot başladı. TikTok antismitizmle uğraş etmek için geliştirdiği yeni özelliklerini duyurdu.

Siber zorbalık ve ırkçılık, toplumsal medya platformlarının en büyük sıkıntılarından biri haline geldi. Eğlenceli içeriklerin yanı sıra bilgilendirici ve eğitici görüntülere da konut sahipliği yapan TikTok, kullanıcıların bilinçlendirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

TikTok, antisemitizm ile çaba edecek

Perşembe günü gerçekleştirilen aktiflikte açıklama yapan şirket, “Antisemitizmin tüm biçimlerini kınıyoruz. Holokost inkarı yahut Yahudi topluluğuna yönelik öteki rastgele bir nefret söylemi de dahil olmak üzere, antisemitik içerikleri ve hesapları platformumuzdan kaldıracağız. Bunun için geliştirdiğimiz teknolojileri ve görevlendirdiğimiz moderasyon takımlarını devreye soktuk.” dedi.

Kullanıcıların UNESCO tarafından yönetilen ve Holokost için geliştirilen web sitesine yönlendiren bir afiş yayınlandı. Kullanıcılar, Holokost ile ilgili arama yaptıklarından arama sonuçlarının en üstünde afiş gözükecek.

TikTok, önümüzdeki aylarda Holokost ile ilgili etiketlerin kullanıldığı görüntülerin altına kalıcı banner ekleyeceğini duyurdu. Bu banner tıpkı vakitte kullanıcıları bilgilendirme maksadı ile ilgili web sitesine yönlendirecek.

Popülerliği her geçen gün artan TikTok, geçtiğimiz haftalarda ABD’de okulların tatil olmasına sebep oldu. Toplamda 4 eyaleti kapsayan tedbirler ile 17 Aralık 2021’de okullar tatil oldu. Öteki bölgelerde de polis sayısını artıran hükümet, valilerin de olaya dahil olmasını sağladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu