Sosyal Medya

TikTok artık yemek siparişi hizmeti verecek!

TikTok‘un tüm dünyada kullanımının artmasıyla birlikte, içerik konseptleri de giderek arttı. Dans görüntüleri ile başlayan kısa görüntü formatlı uygulama, vakit içerisinde birçok içerik tipini bünyesinde barındırmaya başladı. Lezzetli görünen yemek görüntüleri da bu konseptlerden biri oldu.

Dans, “Nasıl yapılır?”, durum güldürüsü, kısa güldürü görüntülerinin yanında yemek görüntüleri da çeken içerik üreticileri, artık bu durumdan kâr elde edebilecek. Uygulama içerisinde gördüğünüz hoş yemekleri artık sipariş edebileceksiniz.

TikTok Kitchen lokasyonları açılacak

Beşerler artık TikTok’ta gördükleri lezzetli yemekleri kendileri pişirmek zorunda kalmayacak. 2022 Mart ayından itibaren ABD genelinde yemek teslimi yapacak TikTok Kitchen lokasyonları açılacak. Bloomberg‘in bildirdiği üzere, TikTok işbirliği yaptığı Virtual Dining Concepts ile birlikte sanal restoranlar oluşturacak.


so

Başta 300 lokasyonla başlayacak olan sanal restoranların, 2022’nin sonuna kadar 1.000‘e kadar genişletilmesi planlanıyor. Virtual Dining Concepts, daha evvel YouTube yıldızlarından MrBeast ile MrBeast Burger ile birlikte çalıştığından, bu mevzudaki tecrübesi itimat veriyor.

TikTok Kitchen menüsü, üç ayda bir değişecek ve platformun en trend yemek görüntülerindeki tanımları bünyesinde barındıracak. Google’da 2021’in en çok aranan yemeği olan fırında beyaz makarna ve makarna cipsi, menünün birinci yemek kümesinde yer alıyor.

TikTok, teşebbüsten elde ettiği kar hissesini tanımların yaratıcılarına ve platformda gelişen besin yaratıcılarına vereceğini açıkladı. Lakin kimi görüntüler, yemeğin görüntüsünü birinci çeken kişi sayesinde değil de, bir diğer fenomenin birebir konsepti tekrarlaması yoluyla trend olduğundan TikTok, görüntülerin birinci üreticisini nasıl bulacağını şimdi bilemiyor.

Siz TikTok Kitchen sanal restoranları hakkında neler düşünüyorsunuz? Türkiye’ye gelmesini de ister miydiniz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu