Oyun

The Witcher, 2. dönemiyle Steam’de patlama yarattı!

The Witcher dizisinin 17 Aralık 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanan ikinci dönemi, Steam‘deki oyuncu sayısında adeta patlama yarattı. Steam’deki anlık oyuncu sayısına bakılırsa, seriyi bitiren herkes The Witcher 3: The Wild Hunt oynamaya koyulmuş üzere görünüyor.

The Witcher 3: Wild Hunt, son 3 yılın rekorunu kırdı

The Witcher serisinin 2. Döneminin Netflix’te yayınlanması, Geralt’ın yer aldığı serinin son oyununda adeta bir patlamaya yol açtı. The Witcher 3: Wild Hunt, günde 71 bini aşkın eşzamanlı oyuncuya ulaştı. 2019 yılında, The Witcher’ın Netflix’teki birinci döneminin yayınlanması sonrasında, oyun Steam’de 100 bini aşkın oyuncuya ulaşmıştı. Serinin bu hafta eriştiği sayı, bu tarihten itibaren erişilmiş en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı oldu.

Birinci olarak 2015 yılında PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen Witcher 3: Wild Hunt, ortadan geçen yıllar mühletince XBox Series X|S, PS5 ve Nintendo Switch için de piyasaya sürülmüştü. Oyunun imalcisi CD Projekt RED, 2022 yılı içerisinde yeni animasyonlar ve 4K çözünürlükte dokular içeren yeni jenerasyon paketini yayınlayacağını da açıkladı.


Geralt of Rivia

Birçok oyuncu tarafından hala gelmiş geçmiş en düzgün oyunlardan biri olarak isimlendirilen The Witcher serisinin üçüncü halkası, geçtiğimiz yıl yayınlanan rakalmara nazaran tüm platformlarda 50 milyon satışı geride bıraktı. Ortadan geçen bir yıl içerisinde dizinin popülaritesini de hesaba katarsak, bu sayının 60 milyonu şimdiden zorladığı kesin. Oyunun bu sıralar Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition paketiyle Steam’de 15 TL’ye satıldığını da eklemek gerek.

Pekala sizler oyunun ve dizinin bu sıradışı başarısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu