Oyun

PUBG: BATTLEGROUNDS’a Fiyatsız Olmak Yaradı!

KRAFTON, Inc. bugün PUBG: BATTLEGROUNDS‘un 12 Ocak 2022’de fiyatsız oynanmaya (free-to-play) geçişi sırasında Steam’de en üst sıradaki oyun olduğunu açıkladı. Toplam 690,000’den fazla etkin oyuncunun Battlegrounds’a giriş yapmasıyla bu dönüm noktasına ulaşıldı. Son periyot gerçekleşen free-to-play’e geçiş, dünya çapında tanınan olan battle royale oyununu her zamankinden daha erişilebilir kılmakla kalmadı, birebir vakitte oyunun 2017’de birinci piyasaya sürüldüğü vakte benzeri büyüme oranlarını da ortaya koydu.

Oyunun F2P’ye geçişini takip eden haftada yeni oyuncu oranları, 2017’deki oyuncu büyüme oranını geride bırakarak %486’lık bir artış gördü. Ayrıyeten Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS), Güneydoğu Asya ve Güney Amerika üzere belirli bölgelerde yeni kullanıcı büyümesi daha yüksek bir oranda (%537) arttı. Bununla bir arada F2P’den evvelki haftaya kıyaslandığında, oyunun ortalama oynama müddetinde değerli artışlar görüldü, PC ve konsollardaki ortalama oyun mühleti haftadan haftaya %100 artarken PlayStation oyuncularının oynama müddetinde %400 artış kaydedildi.

Oyuncular, Temel İdman Modu, Yapay Zeka İdman Maçları ve lobi eğitimlerini içeren yeni eğitimlere yöneldiler ve bu, elde edilen datalara nazaran bu geçiş sırasında en çok oynanan içerik haline geldi. Bu eğitimler, yeni oyuncuları faal bir halde oyuna dahil etmek ve bir müddettir uzakta olan eski oyuncuları tekrardan karşılamak için tasarlanmıştır. Ayrıyeten yakın vakitte piyasaya sürülen Taego savaş alanı ve oyuncuların favorisi Erangel savaş alanı, 12 Ocak’tan bu yana en çok oynanan haritalar oldu.

Son muvaffakiyetleri ve son F2P geçişini kutlamak maksadıyla, KRAFTON ayrıyeten en etkin oyuncularını ödüllendirmek ismine bir “Giriş Yap Etkinliği”ne de konut sahipliği yapacak. Oyunu 28 Ocak 03:00 (TSİ) ile 31 Ocak 02:59 (TSİ) saatleri ortasında en az bir saat oynayan rastgele bir oyuncu “giriş yaptığı” her gün için özel mükafatlar alacak. Bununla birlikte, oyuna en az üç defa, 18 Şubat saat 02:59’a kadar (TSİ) giriş yapan oyuncular özel Yörünge Öncüsü görünümleri de kazanabilirler. Her bir hafta, oyuncuların Yörünge Öncüsü görünümünü kazanabilecekleri eşsiz bir renk çeşidi (Yeşil Öğrenci, Pembe Öğrenci, Sarı Öğrenci ve Mavi Öğrenci) sunacak. Tüm renkleri toplayanlar, beşinci bir renk varyasyonu alacaklar – Kırmızı Öğrenci. Daha fazla bilgi için BU LİNKİ ziyaret edebilirsiniz.

PUBG: BATTLEGROUNDS, 2017 yılında Steam üzerinden Erken Erişim’e çıktığında, battle royale oyun cinsini tanınan hale getirdi ve bugüne kadar PC ve konsollarda 75 milyondan fazla satarak tüm vakitlerin en çok satan oyunlarından biri oldu. PUBG: BATTLEGROUNDS piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yaklaşık beş yıl içinde, birinci muvaffakiyetinden itibaren büyümeye ve yeni haritalar, oyun modları ve oyun özellikleri dahil; sistemli oyun içi güncellemeleri ile gelişmeye devam etti. PUBG markası birebir vakitte bir multimedya franchise’ına dönüştü ve PUBG Esports gibi başka teşebbüslere, PUBG Universe ile lore kıssasını genişletmesine ve yakın vakitte piyasaya sürülen taşınabilir oyun NEW STATE MOBILE gibi oyunlara yöneldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu