Donanım

Canon, görüntü odaklı EOS R5 C’yi tanıttı: 8K görüntü ve 45MP fotoğraf

Canon, yeni etkin soğutma sistemi ile ısınma olmadan uzun mühlet 8K çekimler yapmayı mümkün kılan EOS R5 C‘yi duyurdu. Tasarım açısından Canon’un EOS R5 aynasız fotoğraf makinesine benzeyen EOS R5 C, faal soğutma sistemi yüzünden biraz daha kalın bir gövdeye sahip.

Canon EOS R5 C neler sunuyor?

Hibrit aygıt, görüntü tarafında 12 bit RAW LT formatında 60 fps’ye kadar 8K çekim yapabiliyor. Ayrıyeten 4:2:2 10 bit renkte 120 fps’ye kadar 4K imaj işleyebiliyor ve HLG ve PQ formatlarında 8K HDR kaydı destekliyor. İsmindeki C harfini ‘sinema’ sözünden alan aygıt, Dalga Biçimi Monitörü, Uydurma Renk ve Vakit Kodu üzere Cinema EOS fonksiyonlarına sahip ve uyumlu kayıt aygıtlarına HDMI 8K RAW çıkışı sunuyor.

Fotoğraf tarafında EOS R5 C, elektronik deklanşör ile 20 fps yahut mekanik deklanşör ile 12 fps suratlarında 45 MP imgeler sunmak emeliyle tam kare sensör ve DIGIC X işlemciyle geliyor. Aygıtta bulunan Canon’un Dual Pixel CMOS AF II teknolojisi, yüksek kare suratlarında durağan manzaralar yakalamaya yardımcı oluyor.

EOS R5 C, XLR / stereo mikrofon, 3,5 mm mikrofon, kulaklık, mikro HDMI, flaş senkronizasyonu, USB-C irtibat noktalarına sahip.

Döndürülebilir 3,2 inç parlak LCD ekran, 5,76 milyon noktalı OLED vizör ve ayarlanabilir 13 düğmeye sahip EOS R5 C, magnezyum alaşımlı gövdeye sahipken bulundurduğu faal soğutma fanı ısıyı içeriden dışarı atarak uzun müddetli kayıtlara imkan tanıyor. Canon EOS R5 C, Mart ayında 4.500 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu