Oyun

Tarihte birinci kere bir Hugo mükafatı görüntü oyununa verildi!

Oyunların mükafatlar kazanması şaşırtan değil ama edebi eserler için verilen bir mükafatın birinci sefer bir görüntü oyununa gitmesi hayli şaşırtan. Hugo Mükafatları, her şeyden evvel 1953 yılından bu yana gelişen bir dizi kategoride bilimkurgu ve fantezinin en yeterli edebi yapıtlarını ödüllendiriyor. Tarihte birinci kere bir görüntü oyununa Hugo mükafatı verilmiş oldu.

Hades, Hugo mükafatını kazanan birinci görüntü oyunu oldu

79 yıllık Worldcon, öteki ismiyle DisCon III olan aktiflik sırasında, Hugo Ödüllerinin kazananları açıklandı. Kelam konusu Hades, Animal Crossing: New Horizons, Baseball, Final Fantasy 7 Remake, The Last of Us Part 2 ve Spiritfarer adaylarının ortasından En Yeterli Görüntü Oyunu mükafatını kazandı. Birinci kere Hugo Mükafatları‘ne En Güzel Görüntü Oyunu kategorisi dahil edildi.

DisCon III eş lideri Colette Fozard‘ın açıkladığı üzere, “2020’nin başından bu yana, çoğumuz oyun oynamaya beklediğimizden daha fazla vakit harcadık. Bu ödül, hayranlara geçmişte manalı, eğlenceli ve harika olan oyunları kutlama fırsatı sunacak” açıklamasını yaptı. Fozard ayrıyeten, Hugo Çalışma Komitesi’nin En Âlâ Oyun yahut Etkileşimli Tecrübe kategorisini Hugo Ödülleri’ne kalıcı olarak ekleyebileceklerini belirtti.

Hades, piyasaya sürülmesinden bu yana, GDC Yılın Oyunu ve En Uygun Oyun, Sanatsal Muvaffakiyet, Oyun Tasarımı, Anlatı ve Destekleyici Rolde Oyuncu (Logan Cunningham) için BAFTA‘lar da dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Hades, sahip olduğu sanat tasarımı, oynanış ve rol yapma elementleri ile rogue-like çeşidini sevmeyen oyuncuları bile kendisine çekmeyi başardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu