İnternet

Spotify’dan geri adım

COVID aşıları konusunda tartışma yaratan podcast yayınları sonrasında Neil Young ile yollarını ayıran ve hayli eleştirilen Spotify geri adım atıyor. COVID-19 ile ilgili yayınlarda dinleyicilere ikazlarda bulunacak. 

Spotify pes etti

Platformda podcast yayınları hazırlayan Joe Rogan’ın bir programda COVID aşıları ile ilgili manipülatif bilgiler veren bir doktoru konuk etmesi ile başlayan tartışma sanatçı Neil Young’ın albümlerini çekmesi ile sonuçlanmıştı. Apple Music’in karşı atağı de çok konuşulurken Joni Mithcell de platformdan çekildiğini duyurmuştu. 

Birinci etapta Joe Rogan ile olan muahedesini riske atmak istemeyen Spotify, biraz Young’a yol verir üzere olmuştu. Gelen reaksiyonların akabinde artık COVID-19 ile ilgili podcast yayınlarında ikaz niteliğinde bir değişiklik yapılıyor. 

Kullanıcılar COVID-19 ile ilgili yayınlara girdiğinde pandemi hakkında bilim adamları ve otoritelerden derlenmiş bilgilendirmeler ve şimdiki dataların olduğu bir merkeze yönlendirilecek. Böylelikle kullanıcılar yanlışsız bilgiler edinebilecek. 

Öteki taraftan Joe Rogan da bir açıklama yaptı. Ünlü isim aşı aksisi olmadığını lakin gençlerin aşı olmayabileceğini düşündüğünü lisana getirdi. Ayrıyeten programlarında karşı görüşlere de yer vererek daha âlâ bir bakış açısı yakalamak için elinden geleni yaptığını da vurguladı. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Spotify’dan COVID-19 atağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu