Mobil

WhatsApp’ın Yılan Kıssasına Dönen iPad Sürümü Nihayet Geliyor mu?

WhatsApp’ın iPad’e geleceğine dair söylentiler birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor, lakin bu bir türlü gerçek olmuyor. Şimdiyse, anlık iletileşme uygulamasını Apple’ın tabletlerinde görmeyi umut edenler için tünelin sonunda ışık göründü üzere…

WhatsApp işvereni Will Cathcart The Verge’e verdiği bir röportajda, “beşerler uzun vakittir bir iPad uygulaması istiyorlar. Biz de bunu yapmak istiyoruz” dedi. Cathcart, tablete özel bir uygulamanın gün ışığını göreceğini yahut rastgele bir muhtemel lansman tarihini ima edecek kadar ileri gitmemiş olsa da, kendisinin ve grubunun iPad için WhatsApp’ı gerçeğe dönüştürmek konusunda istekli olduklarını söylemesi yürek verici bir haber.

Cathcart WhatsApp mühendislerinin son vakitlerde şifreli iletileşme uygulamasını birden fazla aygıtta bağımsız olarak çalışabilecek halde güncellemekle meşgul olduğunu kelamlarına ekledi. Artık WhatsApp ile ileti göndermek için telefonunuzun açık ve internete bağlı olması gerekmeyecek. Bunu web üzerinden de yapabileceksiniz. Lakin bu güncellemenin de ne vakit geleceği açıklanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu