Oyun

Sony’nin yeni patentine nazaran denetimci ısı yahut soğukluk yayabilecek

 
Teknoloji firması Sony, oyun sırasında sıcaklığı değişebilen bir denetimci için yeni bir patent müracaatında bulundu. İlk olarak Exputer tarafından tespit edildiği üzere bu denetimci sert plastik yerine kısmen daha yumuşak bir gereçten yapılacak.
 
Yeni denetimci elleri ısıtabilir yahut soğutabilir
 
 
 
Sony’nin belirttiğine nazaran bu denetimcinin bir kısmını sert plastik yerine elastik – yumuşak materyalden yapmak dokunsal tecrübesi daha da zenginleştirebilir. Bununla birlikte tıpkı vakitte sıcaklık seviyesi de değişerek oyuncunun eline çeşitli ölçülerde daha düzgün ısı yahut soğuk hava yayabilir. Bu ısı yayılımı denetimci içerisine dahil edilecek elektriksel bir devre aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
 
Teorik olarak bu denetimci ile oyuncular bir oyunda yanardağa yahut karlı alana girerse girdiği ortama nazaran ısı artacak yahut düşecek. Bu da ellerin ısınıp soğumasına sebep olabilecek.
 
Elbette patentin alınmış olması ve bu fikrin ortada oluşu bu denetimcinin katiyetle piyasaya sürüleceği manasına gelmiyor. Lakin ortada bu şekil bir fikrin olduğunu söylemekte yarar var. 
 
Patent içeriği
 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu