Mobil

Sony’nin Sıradaki Amiral Gemisi Xperia 1 IV Hakkında Yeni Bilgiler Var!

Sony, geçtiğimiz yıl nisan ayında Sony Xperia 1 III akıllı telefonunu tanıtmıştı. Ülkemizde akıllı telefonlar ortasında özlenen markalar ortasında başı çeken Sony, şimdilerde de yeni modelini tanıtma hazırlığında. Muhtemelen şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2022 fuarında halef modeli tanıtacak olan Sony, Sony Xperia 1 IV ile tüketicilerin karşısına çıkacak.

Sony Xperia 1 IV hakkında gelen yeni söylentiler, telefonun neye benziyeceğine ait bilgiler veriyor. Çin toplumsal medya sitesi Weibo’da ortaya çıkan bilgilere nazaran Sony Xperia 1 IV’de Snapdragon 8 Gen 1 işlemci yer alacak. RAM seçenekleri 12 GB ve 16 GB halinde olacağı argüman edilen Sony Xperia 1 IV’te, 256 GB ve 512 GB kapasite seçenekleri de bulunacak.

Sony Xperia 1 IV hakkında verilen bir öteki bilgi ise bataryaya ait. Buna nazaran 5000 mAh kapasitesinde bataryanın bulunacağı Sony Xperia 1 IV, 45 W suratında şarj olabilecek. Sony Xperia 1 III’te bu kıymetler 4500 mAh ile 30W idi.

Sony Xperia 1 IV’ün kameralarına ait bir bilgi ise şimdi mevcut değil. Lakin selef model Sony Xperia 1 III’ye baktığımızda 3 adet 12 MP art kameranın yer aldığını görüyoruz. Buna nazaran halef modelde de en az 3 kameranın yer alacağına emin olabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu