Mobil

iPhone 15 Pro, SIM kart girişsiz olabilir

iPhone 7 ile kulaklık girişini kaldıran Apple’ın yakında Lightning girişi olmayan bir iPhone çıkaracağı, bir müddettir konuşuluyor. MagSafe ile portsuz çıkış yapması beklenen gelecek jenerasyon iPhone, iPhone 15 Pro olabilir.

iPhone 15 Pro, fizikî SIM kart yuvasına sahip olmayabilir

Yeni gelen bir sızıntı, iPhone 15 Pro’nun fizikî SIM kart yuvasına sahip olmayabileceğini belirtiyor. BlogDoiPhone isimli kaynaktan gelen haber, 9to5mac ve macrumors üzere haber siteleri tarafından da paylaşıldı lakin güvenilirlik düzeyi bilinmiyor. BlogDoiPhone’un belirttiğine nazaran Apple, bir müddettir şirket içinde SIM kart yuvasız bir iPhone test ediyor. 2023 yılında çıkacak Pro iPhone modelinin ise bu formda gelecek birinci iPhone olacağı öne sürülüyor. iPhone 13 serisi ile çift eSIM’e dayanak sunan Apple, eSIM teknolojisine bir oldukça kıymet vermiş üzere görünüyor.

Lakin eSIM hala yeni bir teknoloji olduğundan kimi ülkelerde kullanılmıyor. Apple’ın sırf eSIM takviyeli iPhone modellerini, belirli pazarlarda satışa sunabileceği de gelen bilgiler ortasında. Avrupa Birliği’nin USB-C konusundaki kuralları nedeni ile Lightning girişinden vazgeçmek zorunda kalacak Apple’ın bir müddettir portsuz bir iPhone hazırladığı bilgileri geliyordu. Görünüşe nazaran iPhone 15 Pro, SIM kart yuvası dahil külliyen portsuz çıkış yapabilir. iPhone 15 Pro’nun 2023 yılının sonlarında 3nm fabrikasyonunda üretilmiş bir işlemci ile gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu