Oyun

Sony PlayStation Now, Çok Yakında Telefonlara Gelebilir!

Şu an pek çok bulut tabanlı oyun servisi bulunuyor. Bunların en çok bilinenleri ise kuşkusuz Microsoft Game Pass ve NVIDIA GeForce Now. Üyelik sistemi dahilinde pek çok oyunu PC ve Xbox üzerinde oynama imkanı tanıyan Game Pass ve internetin olduğu her aygıttan en sevilen oyunları oynatabilen GeForce Now üzere servislerin yanında, bir başka servis ise PlayStation Now. Türkiye’de hasretle beklenen bu servis de yeniden bulut tabanlı bir oyun sistemi ve bu sayede PlayStation oyunlarını uzaktan PlayStation üzerinden ya da PC üzerinde oynama imkanı sağlıyor.

Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran ise Sony, bir devir PlayStation Now hizmetini akıllı telefonlara getirmeyi düşünmüş ve bunun üzerine çalışmış. Lakin enteresandır ki Sony, Xperia akıllı telefonları olmasına rağmen bu hamleyi uzun yıllar boyunca gündeme almamış. Ancak bu durum yakında değişebilir.

Yayınlanan raporlara nazaran Sony, PlayStation Now ve PlayStation Plus’un melez bir sürümünü 2022 yılının bahar aylarında piyasaya sürecek. Şirket şu an için bununla ilgili söylentiler hakkında resmi bir açıklamada bulunmuş değil, hatta bu mevzuda yorum yapmaktan da kaçınıyor. Fakat ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. Bekleyip göreceğiz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu