Oyun

Sony, bulut oyunlarına yönelik büyük bir adım atmaya hazırlanıyor!

 
Teknoloji firması Sony tarafından yayınlanan iş ilanlarına nazaran bulut oyun kesimi canlanacak üzere görünüyor. Sony, bu ilanlara nazaran bulut oyunlarına yönelik yenilikçi bir atak yapmak istediğini ve PlayStation 5’in ikinci basamağına hazırlandığını bildiriyor.
 
Yeni iş ilanlarına nazaran bulut oyun hizmetine ağır bir giriş var
 
 
 
Haber kaynağı Verge’den Sean Hollister, Sony’nin yeni bir bulut oyun hizmeti sunma niyetlerinin olduğunu belirtti. Bu kapsamda 22 kişinin işe alınacağını açıkladı. Geçen yıl Google Stadia’nın hizmetine son vermesinin akabinde bulut oyun pazarında değerli bir boşluk oluştu ve bu pazarı büyük firmalar doldurmaya niyetli.
 
Daha evvel Sony’nin Q-Lite isimli yeni bir taşınabilir sistemin – konsolun geliştirilmekte olduğu bildirilmişti. Artık ise grup bu sistem üzerine bir biçimde ağırlaştı ve varsayım edilene nazaran bu sistem PS5’in Remote Play (Uzaktan Oynatma) özelliği ile bir arada kullanılacak.
 
Sony’nin bulut oyunlarına yönelik bu teşebbüsü büsbütün farklı bir hizmet olarak karşımıza çıkacak. İş ilanlarına göre Q-lite’ın gelecek yıl PS5 Pro’nun piyasaya sürülmesinden evvel duyurulması planlanıyor. Hasebiyle yeni hizmetin biraz daha müddete gereksinimi var.
 
Peki siz Sony’nin bulut oyunlarına yönelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu