BilimTeknoloji

Singapur kripto şirketlerinin hizmetlerini kısıtlıyor

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto şirketlerinin hizmetlerini halka tanıtmasını kısıtlayan bir grup yönergeler yayınladı. MAS, kripto para ünitesi bölümündeki şirketlere, hizmetlerini halka tanıtmaktan kaçınmaları gerektiğini söyledi. Kelam konusu olan bu uygulamaya, bankalardan ödeme hizmet sağlayıcılarına kadar birçok şirket dahil edilecek.

Singapur Para Otoritesi (MAS) 17 Ocak tarihinde web sitesi üzerinden, kripto ile ilgili hizmet sağlayıcıların hizmetlerini ülkede tanıtmamaları gerektiğini açıkladı. Singapur Para Otoritesi, yaptığı açıklamada, kripto şirketlerinin faaliyetlerini yalnızca kendi web sitelerinde ve taşınabilir uygulamalarında pazarlaması gerektiğini söyledi.

Singapur Para Otoritesi husus ile ilgili olarak şu biçimde açıklama yaptı:

“MAS, kimi DPT hizmet sağlayıcılarının çevrimiçi ve fizikî reklamlar yahut halka açık alanlarda fizikî otomatik vezne makinelerinin sağlanması yoluyla hizmetlerini etkin olarak tanıttığını gözlemledi. Bu, riskleri tam olarak kavramayan şahıslar ortasındaki spekülasyonları körükleyebilir”
Bunun yanında Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para ticaretinin yüksek risk içerdiğini ve genel halk için uygun olmadığını ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu