Mobil

Ses kaydını yazıya çevirebileceğiniz en yeterli uygulamalar

Not defteri, tempolu bir hayatınız varsa en çok kullandığınız uygulamalar ortasında olabilir. Ajanda şekli uygulamalar da, size programınızın nizamlı olmasında yardımcı olabilir. Ama bazen acelemiz olduğundan, yürümek ya da otomobil kullanmak üzere sebeplerden klavyeyi kullanamayabilir ve sonra yazacağımız şeyi unutabiliriz.

Yazmayı sevmiyorsanız, ağır bir hayat temposuna sahipseniz söyleyeceğiniz notları yazılı olarak kaydedecek uygulamalara gereksinim duyabilirsiniz. Ses kaydını yazıya çevirebileceğiniz en uygun uygulamaları sizler için sıraladık.

Ses kaydını yazıya dönüştürme

Sesli iletilerin ve sesi yazıya dönüştüren Google Keyboard özelliğinin sağladığı kolaylık, öbür alanlarda da cazip gelebiliyor. Not edeceğiniz metni, kelamlı olarak söyleyip bir yazı olarak almak çok faydalı olabilir. Bu uygulamalar da çoklukla, Google Keyboard aracılığı ile hizmet verir.

Google Keyboard dayanaklı, işinize yarayabileceğini düşündüğümüz birkaç uygulama mevcut. Bu aplikasyonlar, işinizi hayli kolaylaştıracak. İşte ses kaydını yazıya çevirebileceğiniz en düzgün uygulamalar…

Write by voice: Sesi yazıya dönüştürebileceğiniz bir not defteri

 • Android takviyesi var
 • Fiyatsız
 • Uygulama içi satın alım mevcut değil

Write by voice, ister manüel ister sesli olarak kaydettiğiniz metinleri not defterine dönüştüren bir uygulama. Birden fazla evrak açıp farklı başka notlar tutabilirsiniz. Dilerseniz bunu yazılı olarak yaparken, dilerseniz konuşarak uygulamanın yazmasına müsaade verebilirsiniz. Google Play Store’dan çabucak indirin.

Notta: Speech to text: Google Meet’lerinizi metne dökün

 • Android ve iOS takviyesi var
 • Fiyatsız
 • Uygulama içi satın alım mevcut

Notta, klasik bir sesi yazıya dönüştürme uygulamasından daha fazla işleve sahip. Tıpkı vakitte bir Google Meeting ses kaydını ya da aygıtınızda bulunan rastgele bir ses belgesini çarçabuk metne dökebilir. Fiyatsız kullanımda, günlük 120 dakikalık sesi metne dönüştürebilirsiniz. Google Play Store’dan indirmek için buraya, App Store’dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Speech Services by Google

 • Android ve iOS dayanağı var
 • Fiyatsız
 • Uygulama içi satın alım yok.

Google tarafından şahsen geliştirilen bu uygulama, hem iletilerinizde hem de tarayıcı üzerinden sesli takviye sağlıyor. Bununla birlikte Google’ın servis sağlayıcısı olduğu her uygulamada sesli kaydı yazıya dökebiliyorsunuz. Örneğin Google Haritalar üzerinden istediğiniz rastgele bir lokasyonu direkt olarak uygulamaya tanıtabilirsiniz. iOS için buraya, Google Play için ise buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

VoNo: Sesli iletilerinizi takviminize ekleyin

 • Android takviyesi var
 • Fiyatsız
 • Uygulama içi satın alım mevcut

VoNo, ses kaydı alabileceğiniz, yazılı metin hazırlayabileceğiniz ve konuştuklarınızı yazıya dökebileceğiniz bir format sunuyor. Ayrıyeten, uygulamaya kayıt olup telefonunuzdaki takvimle eşleştirdiğinizde, uygulama içerisinde kaydettiğiniz içerikleri takviminize ekleyebilirsiniz. Google Play Store’dan çabucak indirin.

Sizin bu listede yer almayan, lakin birebir kalite olduğuna inandığınız öbür uygulamalar var mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu