Mobil

Samsung’un yeni orta sınıf telefonlarının tanıtım tarihi muhakkak oldu!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Samsung, 2022 yılında çıkarmayı planladığı orta sınıf telefonlar için çalışmalarına devam ediyor. Çeşitli problemlerin akabinde çıkışı yılan öyküsüne dönen Galaxy S21 FE’nin nihayet piyasaya sürülmesinin akabinde şirket, öbür eserlerinin çıkışlarında da birtakım gecikmeler yaşıyor. Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73 akıllı telefonların çıkış tarihleri sızdırıldı.

Galaxy A53 ve Galaxy A73, 2022 baharında piyasaya sunulacak

Samsung, Galaxy A50’ler ve A 70’ler ailelerini bir çift olarak piyasaya sürmeyi bir gelenek haline getirmişti. Bu ailelerin yeni üyeleri bu sene de piyasaya sürülecek. Ancak şirket, iki akıllı telefonu da birinci kere farklı başka periyotlarda piyasaya sürmeyi hedefliyor. Gelen bilgilere nazaran Galaxy A53’ün lansmanı Mart ayında gerçekleştirilecek. Çabucak akabinde Nisan ayında ise Galaxy A73 tanıtımı yapılacak.

Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73’ün sızdırılan teknik özellikleri

Akıllı telefonun lansmanı yaklaştıkça değerli kaynaklardan özellikleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Buna nazaran Galaxy A53’ün işlemci tarafında Exynos 1200 yongası kendini gösterecek. İşlemci setinin bünyesinde 2.0 GHz suratında çalışan altı ve 2.40 GHz suratında çalışan iki olmak üzere toplamda sekiz CPU çekirdeği ve Mali-G68 grafik ünitesi barındıracağı belirtiliyor.

120Hz AMOLED ekran ile gelmesi beklenen akıllı telefon, ön tarafta nokta biçiminde pozisyonlandırılmış 32 Megapiksellik selfie kamerası ile gelecek. Akıllı telefonun art tarafında 64 Megapiksel, 12 Megapiksel, 5 Megapiksel ve 5 Megapiksel sensörlerden oluşan dörtlü kamera konseyimi ile tasarlandığı belirtiliyor.

Galaxy A73, FullHD + çözünürlüğe sahip 6.7 inç AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor.  8/128 GB bellek özellikleriyle kullanıcıları karşılayan akıllı telefon, Snapdragon 750G işlemciye sahip olacak. Art kameranın 108 MP 4 sensör özellikleriyle gelmesi düşünülen akıllı telefonun pil kısmında 5000 mAh batarya bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu