Mobil

Amazon, Twitter, Meta ve kimi büyük şirketler CES 2022’ye katılmayacak

2022 Tüketici Elektroniği Fuarı(CES) yaklaşırken birtakım teknoloji şirketleri fuara katılmama kararı aldıklarını açıkladılar. Amazon, Meta ve Twitter‘ın da ortalarında yer aldığı kimi şirketler, Omicron varyantı üzerindeki belirsizliklerin devam etmesi üzerine fuara katılmayacaklarını belirttiler.

CES 2022’ye katılmayacak şirketler

5 Ocak – 8 Ocak tarihleri ortasında Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2022, koronavirüs gölgesi altında gerçekleştirilecek. Omicron varyantındaki süratli artış, birçok iştirakçinin fikirlerini değiştirdi. Kimi büyük şirketler fuara katılmayacak.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta‘dan yapılan açıklamada: “Çalışanlarımıza gösterdiğimiz ihtimam ve dikkatin bir sonu olarak COVID-19 ile ilgili gelişen halk sıhhati tasaları nedeniyle CES’e şahsen katılmayacağız.” dedi. Şirket, fuara sanal iştirak konusunda ise kesin bir açıklama yapmadı.

Bir Amazon sözcüsü, e-postada çalışanlarının sıhhatini korumak ismine: “Hızla değişen durum ve Omicron varyantı etrafındaki belirsizlik nedeniyle CES’te yerinde yer almayacağız.” dedi.

Twitter‘dan yapılan açıklamada da başka şirketlerle emsal sözler kullanıldı ve çalışanlarının sıhhatlerini 1 numaralı öncelik olarak tuttukları söylenildi.

T-Mobile da fuarın sponsoru olarak kalmaya devam edeceklerini lakin iştirakçilerin ve kendi gruplarının sıhhatlerini ön planda tuttukları için fuara büyük bir iştirak gerçekleştirmeyeceklerini ayrıyeten CEO’su Mike Sievert’in açılış konuşması yapmayacağını belirtti.

Fuara katılmayacak şirketler ortasında Pinterest ve iHeartRadio da yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu