İnternet

Zyxel MG-105 5-port Switch İnceleme

  • Son derece kaliteli gereç ve personellik
  • Kolay heyetim
  • Yüksek performans
  • Az yer kaplıyor
  • Biraz sıcak çalışıyor

Malumunuz, son yıllarda kullandığımız aygıtların sayısının artması ve tıpkı vakitte bu aygıtların irtibat manasında daha talepkar hale gelmeleri birebir periyoda rastladı. Bugün bir profesyonel de olsanız, bir oyuncu da olsanız temasınızdan yüksek performans almak için mahir birtakım yol arkadaşlarına muhtaçlık duyuyorsunuz. Zyxel’in yeni MG-105 (5 port) ve MG-108 (8-port) yönetilmeyen switchleri de tam bu noktada yardımınıza koşuyor.

Her ne kadar multi-gigabit çağında bir sonraki basamağa (10Gbps) girmiş olsak da bunu destekleyen aygıtların azlığı ve maliyetlerin giderek yükselmesi sebebiyle 2.5Gbps temaslar hala performanslı, daha uygun ve geniş tabanlı bir seçenek olarak karşımızda duruyor.

Eğer Gigabit kontağa sahipseniz ve bu irtibattan tam performans almanızı sağlayacak bir switch arıyorsanız, MG-105 epey başarılı ve ulaşılabilir bir örnek olmuş. MG-105 tak kullan özellikli bir switch ve şayet minimum CAT5e standardında bir kablolamaya sahipseniz birkaç dakika için tam randımanla kullanılmaya uygun hale geliyor. MG-105’in boyutları epey küçük, son derece kaliteli bir his veriyor fakat fansız bir tasarım olmasının da tesiriyle, çalışırken makul seviyede ısınıyor. Kedileriniz çok sevecektir. Haliyle duvara montaj opsiyonunu da kullanmak isteyebilirsiniz.

Özetle

Zyxel malumunuz, ağ tahlilleri konusunda akla gelen birinci firmalardan birisi. MG-105 de ister bir profesyonel olun ister görüntü üretici, isterseniz oyuncu, gereksiniminiz olan ağ performansını sağlamak konusunda mahir bir yardımcı olmuş. Daha fazla porta muhtaçlık duyarsanız da birebir aileye sahip olan MG-108 modeline bakabilirsiniz. Elbette bu performansı 1899 TL‘den başlayan fiyatlarla sunuyor olduğunu da belirtelim. Öncelikleriniz bu taraftaysa sizi keyifli edeceği kesin.

Zyxel MG-105 5-port Switch Teknik Özellikleri
Eser Modeli Zyxel MG-105 5-port Switch
Eser Çeşidi Switch
CHIP Online Notu 90
Üretici ZyXEL
Firma ZyXEL (212) 444 11 50

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu