Mobil

Samsung’un AMD paydaşlığı ile geliştirilen Exynos 2200 işlemcisi ertelendi

Samsung’un akıllı telefon dalında rekabeti arttıracak yeni Exynos 2200 işlemcisi resmi olarak ertelendi. AMD paydaşlığı ile geliştirilen işlemci hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

GPU tarafında sıkıntılar yaşanıyor

Exynos 2200 hakkında tanıtımları ve aktiflik için hazırlanan özel web sitesini kapatan Samsung, Exynos’un lansmanını yine planlamak zorunda olduğunu bildirdi. Bununla birlikte şirket “Yeni bir Samsung akıllı telefonunu piyasaya sürerken yeni uygulama işlemcisini piyasaya sürmeyi planlıyoruz. AP’nin üretiminde ve performansında rastgele bir sorun yok” açıklamasında bulundu.

Samsung, yeni yonga setininin performansında sorun olmadığını söylese de erteleme hakkında söylentiler artmaya devam ediyor. Exynos 2200 GPU’sunun saat suratlarında problemler yaşandığını söyleyen Ice Universe, GPU’nun 1.9 GHz’lik birinci amaçtan, 1.3 GHz’e düşürüldüğünü ve en azından 1,49 GHz frekans maksadına ulaşmak için 24 saat çalışıldığını tez ediyor.

Yeni amiral gemisi Galaxy S22 serisini 8 Şubat’ta düzenlenecek “Galaxy Unpacked 2022” etkinliğinde duyurmayı planlayan Samsung, yeni telefonlar ile Exynos 2200 yongasını da duyurabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu