Oyun

PlayStation’a Discord entegrasyonu geldi!

PlayStation için Discord entegrasyonu geldi. Bu noktada kullanıcılar Discord’dan hesaplarını PlayStation Network‘a bağlamak isteyip istemeyecekleriyle alakalı bir ihtar metniyle karşılaştı. Böylelikle arkadaşlarınızla çapraz platformlardan oyun oynuyorsanız irtibattan kopmamış oluyorsunuz.

Sony CEO’su Jim Ryan, entegrasyonu Mayıs 2021 tarihinde birinci kere duyurmuştu. Bu sırada Sony, Discord’a bir azınlık yatırımı gerçekleştiriyordu. O sıralar sistemin, Xbox‘a benzeri biçimde çalışacağı kestirim ediliyordu. Tekrar de ortada kesin bir yargı yer almıyordu. Şu anda ise bu tip varsayımlara net bir yanıt verilmiş oldu.

Discord özelliği kademeli yayınlamaya başladı

PSN hesabınızı bağlamak, diğerlerinin PlayStation 4 ve PlayStation 5 aygıtınızda ne oynadığınızı görmesine imkan tanıyor. Örneğin, siz konsolunuzda God of War oynuyorsanız tıpkı PC’de olduğu üzere bu kullanıcılara gözüküyor. Buna ek olarak Discord‘un öbür irtibatlı hizmetlerinde olduğu üzere PSN isminizi görüntüleme ve kapama seçeneğine sahip oluyorsunuz.

Şu anlık özellik tüm ülkelerde mevcut değil. Yani ABD ile sonlu durumda. Tekrar de bugün itibariyle kademeli olarak başka ülkelere de yavaş yavaş geliyor. Bu seçenek PC oyuncuları için direkt bir şeyi değiştirmese de, hayat kalitesi güncellemesi olarak alabiliriz. Discord, şu anda özelliğin, arkadaşınızın ne oynadığınızı bilmesi konusunda şahane olduğunu belirtiyor.

PlayStation ve Discord entegrasyonu nasıl yapılır?

  • Discord’u açın.
  • Kullanıcı Ayarları menüsüne erişin.
  • Bağlantılar’ı seçin.
  • Hesaplarınızı Bağlayın menüsünden PlayStation logosuna tıklayın.
  • İlgili kısma PlayStation Network bilgilerinizi girin.
  • Hesabınız muvaffakiyetle bağlandı.

Sizler PlayStation ve Discord entegrasyonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu