Oyun

Sony, PSVR 2 için koyduğu amacın çok uzağında kaldı

Sony’nin yeni oyuncağı PSVR 2, en azından değerli bir VR analistine nazaran, satış gayelerini karşılamaktan çok uzakta görünüyor. IDC VR analisti Francisco Jeronimo‘ya nazaran PSVR 2, Mart 2023’ün sonuna kadar 300.000 ünite satacak. Jeronimo, Bloomberg’e PS5 başlığının neden düşük performans gösterebileceğine dair bir açıklama yaptı.

Jeronimo, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler artan ömür maliyetleri, yükselen faiz oranları ve artan işten çıkarmalarla karşı karşıya” diyor ve devam ediyor: “Mevcut ekonomik ortamda birçok tüketici için VR başlıklar birinci akla gelen şey değil.

Jeronimo ayrıyeten, Sony’nin “gerçek bir felaketten” kaçınmak için PSVR 2’nin fiyatında değerli indirimler yapabileceğini de kelamlarına ekliyor.

Henüz bir aydan biraz uzun bir müddettir raflarda olan PSVR 2’ye hayal kırıklığı demek için erken olduğu bir gerçek. Lakin, PS4’ün PlayStation VR’si, satışta olduğu birinci dört ayda bir milyona yakın ünite satmayı başardı. Fakat yepyeni başlığın çok daha düşük bir fiyat noktasında olduğu da unutulmamalı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu