Mobil

Samsung OLED ekranlı iPad’ler 2024’te gelebilir

Apple‘ın bu yıl içerisinde OLED ekranlı iPad Air‘i piyasaya süreceği söylenmiş ancak geçtiğimiz Eylül ayında bu durumun iptal edildiği ortaya çıkmıştı. Yeni bir rapor, Samsung OLED ekrana sahip bir iPad’in 2024 yılında geleceğini gösteriyor.

Samsung Display, ekipman alacak

Apple ve Samsung’un geçtiğimiz yıl 10.86 inçlik bir OLED ekran üzerinde çalıştıkları fakat maliyet, parlaklık ve dayanıklılıkla ilgili problemler sebebiyle çalışmaların durduğu bildirilmişti. The Elec tarafından yayınlanan yeni bir rapor, çalışmaların tekrar başlayabileceğini gösteriyor fakat finansal açıdan daha uygun olabilmesi için Apple’ın daha yüksek ölçülerde sipariş vermesini gerekiyor.

Birinci çalışmada Samsung’un tek yığınlı OLED panel üretmek istemesine rağmen Apple, daha yüksek dayanıklılık ve parlaklık maksadıyla iki yığınlı bir yapı istemişti lakin iki yığınlı yapının yüksek maliyetli olmasından ötürü çalışmalar durmuştu.

Görünüşe nazaran Samsung Display, Apple’ın isteklerine uygun bir OLED paneli daha uygun maliyetlere üretebilecek. Yeni bir ekipman alması gerekecek olan şirketin öncelikle Apple’dan sipariş garantisini alması gerekiyor.

Mutabakat olumlu sonuçlanırsa bu yıl içerisinde Samsung Display, ekipman siparişi verecek. Ekipmanın teslim edilmesi ve üretimlerin başlaması üzere süreçlerin sonunda Samsung OLED ekranlı iPad, 2024 yılında ticari olarak sunulabilecek.

Bu gelişmelerle birlikte bir mühlet evvel ortaya çıkan raporlar ise LG’nin de iPad’ler için iki yığınlı yapıya sahip OLED panel teknolojisini geliştirdiğini öne sürmüştü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu