Oyun

Call of Duty: Warzone oyuncularını çıldırtan hata!

Call of Duty: Warzone, oyun dünyasındaki popülerliğini muhafazaya devam ediyor. Her geçen gün oyuncu sayısında artış gözlemlenen imal, kimi vakit yaşanan zahmetlerle da gündemde kalmayı başarıyor. Oyuncular, son ortaya çıkan sorun nedeniyle hayli şikayetçi.

Toplumsal medyada paylaşılan yanılgı, Warzone‘un yapımcılarını da harekete geçirdi. Oyunun güncellemelerinden sorumlu grup olan Raven Software, bahsin araştırıldığını belirtti.

Call of Duty: Warzone farklı bir kusur ile gündemde

Birinci olarak Reddit‘te ortaya çıkan sorun, oyuncuların canını epey sıkmışa benziyor. Mağazada satılan kozmetikler nedeniyle oluşan bu durum, eserleri kullanan bireyleri neredeyse görünmez yapıyor. Rakipleri tarafından neredeyse hiçbir formda fark edilmeyen şahıslar, oyundaki rekabet ortamına da bir nebze olsun ziyan vermekte. Bununla birlikte rastgele bir hile kaynaklı olmayan sorunun acilen çözülmesi için de çalışmalar başlatıldı.

Another invisible skin? Happened last night, not müddet if it’s just on my end or what. from CODWarzone

Oyunun geliştirici grubu olan Raven Software, çalışmaların sürdüğünü belirtirken, oyunculardan biraz sabır istedi. Wraith operatörüne eklenen kozmetikler nedeniyle problem yaşayan oyuncular, daha öncede emsal bir durumla karşılaştıkları için de epey öfkeli. Çünkü geçtiğimiz sene Ekolo paketi içerisinde yer alan Legendary Ghillie Suit‘in de benzeri bir sorun nedeniyle suistimale açık olduğu tarafında tenkitler mevcuttu.

Öte yandan her ne kadar Raven Software cephesi çalışmaların sürdürdüğünü belirtse de, Activision ile ortaları bozuk olan stüdyo grev yapıyor. Bu nedenle yanılgıyı hangi grubun çözmeye çalıştığı da belirsizliğini sürdürüyor. Oyuncuların yeterlice canını sıkan gelişmelere Activision tarafı şimdi dahil olmadı. Lakin grev sürerken bu kusurların bir müddet daha gündem de olması bekleniyor.

Bakalım Raven Software grubu, greve karşın oyundaki bu kusurları giderecek mi. Bununla birlikte Activision cephesinden de ekstra bir tahlil önerisi ortaya çıkabilir mi bekleyip göreceğiz. Toplumsal medyada mevzu olan görünmezlik külfeti bir mühlet daha devam edeceğe benziyor.

Pekala sizler Call of Duty: Warzone oynarken bu usul bir sorun ile karşılaştınız mı? Ve tekrar sizce Raven Software bu durumu greve karşın çözmeli mi? Görüşlerinizi ve varsayımlarınızı bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu