Donanım

Bilgisayarı “Öldüren” Manyetik USB Kablo Geliştirildi!

Virüslere karşı müdafaa sağlamak için anti virüs müdafaa yazılımı ve çevrimiçi gizliliğinizi korumak için bir VPN kullanabilirsiniz, lakin, aygıtlarınızı fizikî taarruzlara karşı korumak çok daha güç olabilir. Bu alanda da güvenliği sağlamayı hedefleyen BusKill isimli bir proje, dizüstü bilgisayarını muhafaza altına alan özel bir USB manyetik ayrılabilir kablo üretti.

Bir oburu aygıtınızı bulunduğu yerden alıp götürürse, BusKill’in özel USB kablosunun manyetik kontakları kesiliyor ve bilgisayar otomatik olarak kilitleniyor. Bu cins bir güvenlik tedbiri, ortalama bir kullanıcıdan gazetecilere, siyasetçilere ve daha fazlasına kadar hizmet edebiliyor. Risk altındaki şahıslar, aygıtlarının ve datalarının yanlış ellere geçmesini önlemek için bu eseri kullanabilir.

BusKill’in yaratıcıları iki yıldan fazla bir müddettir bu proje üzerinde çalışmakta olduklarını açıkladı. Birinci sürüm, donanıma sahip herkesin kaynak kodunu derlemesine müsaade veren bir kendin yap projesi olarak geliştirildi, lakin şimdiye kadar yalnızca Linux’ta çalışıyordu. Artık artık macOS, Windows ve Linux işletim sistemlerini destekliyor. Kablo, 59 dolara satılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu