Mobil

Samsung Galaxy S22 beklenenden daha geç tanıtılabilir

Uzun yıllardır taşınabilir kesimin başarılı isimlerinden olan Samsung, her yılın birinci çeyreğinde yeni amiral gemisi serisini tanıtıyor. Birden fazla vakit Ocak ayının içerisinde yeni Galaxy S modellerini duyura üretici, çeşitli tasarımsal oynamalarla üst segmenti canlandırıyor. Lakin bu yıl yeni seri beklenenden daha geç tanıtılabilir.

Gerek son zamanlardaki pandemi süreci, gerekse bölümdeki çip külfeti büyük firmaların yeni eserler tanıtmasına mahzur olurken, tanıtılan eserlerin de geç tedarik edilmesine sebep oluyor. Bu durumun son kurbanı da muhtemelen Samsung olacak. Ortaya atılan savlara nazaran yeni Galaxy S22 serisinin tedariğinde sorun yaşanabilir.

Samsung Galaxy S22 serisi geç tanıtılacak

Bir müddettir Galaxy S21 FE modeli üzerinde çalışan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, çip sorunları nedeniyle yeni telefonunu tekraren sefer erteledi. Hala daha tanıtılamayan bu telefon, önümüzdeki amiral gemileri için de soru işaretleri ortaya çıkardı. Hakikaten önümüzdeki ay tanıtılması beklenen telefonunu birkaç kere çip sorunu yaşaması ve tanıtılamaması önümüzdeki amirallerde de aynısının yaşanabileceğini gösteriyor.

Birinci vakitler Ocak ayının ortalarında tanıtılması beklenen yeni Galaxy S22 serisi, gün geçtikçe ileri bir tarihe itiliyordu. Şirket bunu duyurmasa da kaynaklar Ocak ayının sonu ile Şubat ayının başında seriyi göreceğimizi söylüyordu. Lakin durum o denli olmayabilir. Hakikaten çip ve tedarik külfetleri Galaxy S22’nin ileri bir tarihe erteleneceğini gösteriyor.

Jan Prosser tarafından yapılan tezler, yeni serinin 9 Şubat tarihinde ön siparişe sunulacağını ve kullanıcılara ulaşmasının vakit alacağını söyledi. Sızıntıya nazaran yeni amiral gemisi serinin kullanıcılara ulaşması 25 Şubat‘ı bulacak. Ön siparişte telefonlardan birini satın alan bireyler lakin ay sonunda bu aygıta kavuşabilecek.

Pekala siz Samsung’un amiral gemisi serileri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Galaxy S22 serisi bekleneni verebilir mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu