Mobil

Galaxy S21’in Kalbinde Yer Alacak Exynos 2200’de İşler Karıştı!

Hepimiz, Exynos 2200‘ü, bilhassa AMD Radeon tabanlı GPU’su nedeniyle heyecanla bekliyruz. Fakat bunun için biraz daha beklememiz gerekebilir. Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe, Samsung’un Exynos 2200 tanıtımını ertelemiş olabileceğini söylüyor.

Samsung, 21 Aralık 2021’de yonga setinin maharetlerini gösteren bir “fragmanı” bizlerle paylaşmıştı. Lakin bir lansman tarihinden bahsedilmemişti. Ve hala somut bir Exynos 2200 lansman tarihimiz yok.

Daha evvelki haberlerde Galaxy S22 serisinin 8 Şubat’ta tanıtılacağı argüman edilmişti. Bu haberler göz önünde bulundurulduğunda, Exynos 2200’ün o tarihten önece tanıtılmasını bekleyebiliriz. Samsung’un hem amiral gemisi akıllı telefonunu hem de yeni Exynos’u birlikte tanıtması pek muhtemel değil. Bu yüzden Exynos tanıtımının, daha evvelki beklentilerde olduğu üzere Ocak içinde değil, Şubat başında olmasını bekleyebiliriz. 

Bir öteki ihtimal ise, SamsunG’un birinci evrede tüm Galaxy S22’leri, Dünya’nın her yerinde Snapdragon ile satışa sunması olabilir. Lakin bize nazaran bunun olma bahtı epey düşük. 

Şimdiye kadar Exynos 2200 hakkında gördüklerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz: En azından CPU tarafında hala Snapdragon 8 Gen 1’in gerisinde kalıyor. Sızan Geekbench sonuçları bize bunu gösteriyor. Exynos 2200’ün gecikmesinin bir nedeni de bu olabilir. Başka ihtimal ise, Samsung’un yaşanan çip meşakkati nedeniyle erteleme kararı vermiş olduğu istikametinde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu