Oyun

PUBG: BATTLEGROUNDS Artık Ücretsiz!

KRAFTON, Inc. PUBG: BATTLEGROUNDS‘un artık PC ve konsollarda fiyatsız oynanabileceğini (F2P) duyurdu. Geçen ay The Game Awards’ta (TGA) duyurulan fiyatsız oynanabilen modele geçiş, dünya çapında tanınan olan battle royale oyunu için yeni bir devrin başlangıcını işaret ediyor.

F2P’ye geçişiyle birlikte oyun, oyuncuların yeni ve özel oyun içi özelliklere erişimlerini sağlayan, isteğe bağlı premium hesap yükseltmesi BATTLEGROUNDS Plus’ı sunuyor. Tüm yeni oyuncular, oyun özelliklerinin birçoklarına erişim sunan bir temel hesapla başlayacak olsa da, bir seferlik 12,99 USD fiyat karşılığında BATTLEGROUNDS Plus’a yükseltebilirler ve aşağıdakilere erişim sağlayabilirler:

 • Bonus 1,300 G-COIN
 • Hayatta Kalma Ustalığı XP’si + %100 Artışı
 • Meslek – Madalya sekmesi
 • Dereceli mod
 • Özel maç seçeneği
 • Oyun içi eşyalar – şapka, kamuflaj maske ve kamuflaj eldiven içeren Kaptan’ın Kamuflaj Seti dahil.

F2P’ye geçmeden önce PUBG: BATTLEGROUNDS satın alan ve oynayan oyuncular, BATTLEGROUNDS Plus’a otomatik hesap yükseltme, Savaş Görmüş Kostüm Seti, Köstek ve Cıvata Mirası Tava ve Savaş Görmüş Miras İsimlik içeren PUBG ÖZEL HATIRA PAKETİ’ne sahip olacaklar.

GÜNCELLEME 15.2 F2P’YE GEÇİŞİN KUTLAMASIYLA ARTIK ETKİN

F2P geçişle bir arada Güncelleme 15.2 artık PUBG: BATTLEGROUNDS‘da yayında. 15.2 Güncellemesi, yeni ve mevcut oyunculara oyun içi performanslarını geliştirmeleri için yalnızca savaşma içermeyen ve çeşitli seçenekler sunan yeni bir oyun içi öğeler kategorisi Taktiksel Teçhizat’ı tanıtıyor. Lakin hepsi bununla sonlu değil. 15.2 Güncellemesi ile oyuna eklenen ana özelliklerin tam listesini aşağıda inceleyebilirsiniz. Bütün Güncelleme 15.2 yama notlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Taktiksel Teçhizatlı Kapsamlı Roller: Taktiksel Teçhizat, oyuncuların bir maç sırasında ekiplerine ek takviye düzeyleri sunmak için elde edebilecekleri eşsiz oyun içi öğelerdir. Taktiksel Teçhizat, bir oyuncunun birincil silah yuvasını doldurur ancak oyunda daha evvel bulunmayan ek stratejik seçenekler açar: 

 • Dron: Dron, oyuncuların uzak aralıkları inançlı bir biçimde gözlemlemesini ve hatta direkt çatışma riskine girmeden eşya bile almasını sağlayacak bir taktiksel teçhizattır. Dron her haritada ortaya çıkacaktır ve 300 metre çapındaki bir alanda çalışır.
 • Acil Yardım Teçhizatı: Acil Yardım Teçhizatı oyuncuların daha düşük çatışma esnekliği karşısında hem kendileri hem kadroları için uygunlaştırma potansiyelini arttırmasını sağlayan bir taktiksel teçhizattır. Acil Yardım Teçhizatına sahip oyuncular, hasar almış grup arkadaşlarıyla etkileşim kurma yeteneği kazanacaklar ve bu da onların kendi uygunlaştırma eşyalarından birini grup arkadaşlarının kullanmasına müsaade verecek. Oyuncular ekranın alt tarafında, olağanda silahın ateşleme modunun bulunduğu yerde farklı düzgünleştirme eşyaları ortasında geçiş yapabilirler. Acil Yardım Teçhizatı her haritada ortaya çıkacak.

Aksiyon Sırası İle Gelişmiş Oyun İçi Akıcılık: Eylem Sırası özelliği sayesinde oyuncular, bir hareket gerçekleşmekteyken tuşa basılı tutarak istedikleri hareketi sıraya alabilirler. Bu hareket, mevcut hareket sona erdikten çabucak sonra gerçekleşecektir. Örneğin, şarjör değiştirirken ateş tuşuna basılı tutarsanız, şarjör değiştirme hareketi sona erdikten sonra silah çabucak ateş eder. Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır ve oyuncular “Ayarlar” › “Oynanış” kısmından açıp kapatabilirler.

Yenilenmiş Eğitimlerle Yeni Oyuncular için Güzelleştirilmiş Oyuna Katılma Tecrübesi: Yeni ve geri dönen oyuncular için daha güçlü bir oyun tecrübesi yaratmak ismine oyuna iki yeni oyun içi eğitim modu eklendi.

 • Temel İdman Modu: Bu modda oyuncular temel karakter hareketleri, yağmalama ve silah atışları, yağmalama ve fırlatılabilir eşyalar, güzelleştirici eşyaları kullanma ve yere yıkılmış grup arkadaşlarını canlandırma dahil olmak üzere temel oyun mekaniklerine aşina olmalarına yardımcı olmak ismine beş basamaktan geçecekler.
 • Yapay Zeka İdman Maçı: Bu modda oyuncular olağan maçların akışını anlamak için yapay zeka denetimli 99 bot ile bir maça girebilirler. Oyuncuların çeşitli senaryolara nasıl yaklaşmaları gerektiğine dair teklifler sunmak için her maç sırasında öğretici iletiler açılacaktır.
 • Lobi Eğitim Vazifeleri: Oyuncular temel idman modu ve yapay zeka idman maçlarını tamamladıktan sonra, onları ek oyun modları ve özellikleriyle tanıştıracak birçok ekstra eğitim vazifesini tamamlayabilirler. Bu misyonları tamamlayan oyuncular çeşitli oyun içi mükafatlar alacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu