Oyun

PlayStation Store’a yeni erişilebilirlik etiketleri dahil oluyor

 
ony Interactive Entertainment, PlayStation Store’da PlayStation 5 için erişilebilirlik etiketleri özelliğini sunmaya başladığını duyurdu. Bu etiketler, oyunların sahip olduğunu erişilebilirlik özellikleri hakkında detaylı bilgi sunmaya yarıyor. Erişilebilirlik etiketlerini destekleyen bir oyun varsa bunu PlayStation Store üzerinde görüntüleyebilir ve üçgen tuşuna basarak bu etiketlere erişebilirsiniz.
 
Bu etiketler daha fazla bilgi sağlayabiliyor
 
 
 
Erişilebilirlik etiketlerine PlayStation Store üzerinden PlayStation 5 ve PlayStation 4 oyunları için erişebileceksiniz. Bir oyunun hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4 sürümü varsa, bir açılır menü aracılığıyla sürümlerdeki etiketleri karşılaştırabileceksiniz.
 
Bu etiketler sayesinde aradığınız bir özelliğin bir oyunda olup olmadığını görebileceksiniz. Oyun geliştiricileri bu etiketleri altı kategoriye ayıracak ve görüntüleyebileceğiniz 50’den fazla etiket yer alacak. Bu özellikler ortasında ise şunlar bulunuyor:
 
– Görsel erişilebilirlik: Sesli ipuçları, metin boyutları vs.
– Ses özellikleri: Mono ses, ekran okuyucu vs.
– Alt yazı boyutu
– Denetimci hassasiyeti
– Zorluk ayarları ve daha fazlası. 
 
Etiketler kademeli olarak mağazaya dahil olacak ve birinci etapta bu etiketlere sahip olacak oyunlar arasında Days Gone, Death Stranding Director’s Cut, Ghost of Tsushima Director’s Cut, God of War, God of War Ragnarok, Gran Turismo 7, Marvel’s Spider-Man Remastered, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Returnal yer alacak.
 
Tanıtım fragmanı 
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu