Oyun

Oyun Sanayisinde NFT’nin Ayak Sesleri Yükseliyor

Cümbüş gayeli oyun sanayisi artık dijital koleksiyonerlerin ve oynayarak kazanmak isteyenlerin radarında. O denli ki hudutlu üretimdeki dijital eserlerin mülkiyetine dayanan NFT furyası, oyun sanayisini de tesiri altına alıyor. Şimdiden kazanmak için oynayanların dalı bile oluştu. Bilhassa 173 milyar dolarlık oyun sanayisinin 1 milyar dolardan fazlasını blockchain tabanlı oyun pazarı oluşturuyor. Oyun sanayisinin geleceğine ışık tutan Türkiye’nin teknoloji markası Casper da NFT’nin radarındaki yeni trendleri ve oyun sanayisinin geleceğine dair değerli noktaları paylaşıyor.

Blockchain Tabanlı Görüntü Oyunlar Yükselişte

Bir oyun bilgisayarının karşısında geçirilen vaktin paraya dönüştürülme fikri yeni bir trend değil. Hali hazırda e-sporculuk ya da oyun yayıncılığı, oyun sanayisinde oyunları tüketen kitlenin gelir kaynağını oluşturuyorken, NFT’nin oyun sanayisine göz kırpması yeni bir süreci başlattı. P2E yani “Play-to-earn” konseptli oyun pazarının gelişmesi, blockchain tabanlı NFT oyunlarının tüketilmesine imkan sağlıyor. Kazanmak için oynayanlar, yeni bir oyun kültürü yaratıyorken koleksiyonerlerin gözü de oyunlardaki dijital mülkiyette. Bilhassa MOBA üslubu oyunlardaki karakterlere ilişkin NFT’lerin sahibi olmak isteyen büyük bir kitle ve iktisadı oluşuyor.

Üreticilerde NFT Sesleri

Milyar dolarlık pazarda büyük çaplı şirketler şimdi resmi aksiyon almamışken, oyuncuların davetlerine kulak vermeleri an sorunu. Birçok büyük üretici mevcut oyunlarının NFT’ye uygun versiyonları için çalışmalara başlama etabında. Gelecekteki oyun üretimlerinin bilhassa metaverse ile büsbütün değişikliğe uğrayabileceğinin sinyalleri de veriliyor. Oyun sanayisindeki değişimlerin ayak seslerine dikkat çeken güç ve performans bilgisayarı Excalibur da gelecekte görüntü oyun sanayisini etkileyecek bu trendin karşısında oyun bilgisayarı üreticilerinin de üretim teknolojilerinde değişikliğe gidebileceğini aktarıyor.

Oynayıp Kazanmak için En Güçlü Oyuncu Laptopları

Oyun oynamak, bazıları için cümbüşün bir hali bazıları için de yeni çıkar kapısı. Bilhassa “Oyna-kazan” trendi ile blockchain tabanlı oyunlara yönelen oyunseverlerin ise yeni muhtaçlıkları doğuyor. Bu özel alanda gereken gereksinimlere yönelik mobilizasyon, güç, performans ve tasarım ise Excalibur’da bulunuyor. Excalibur’un 11. Kuşak Intel işlemci ve en yeni RTX ve GTX serisi NVIDIA ekran kartları bulundurduğu laptoplarda da güçlü teknolojik tecrübesi, trend tasarımı ve yüksek çözünürlüklü ekran keyfini Excalibur G770, Excalibur G900 ve Excalibur G911 ile sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu