Mobil

Nokia’nın yeni telefonu 50 Megapiksel kamerayla gelecek

Her ne kadar Nokia, son vakitlerde akıllı telefon dünyasında eskisi kadar faal olmasa da ne vakit yeni bir aygıt tanıtsa, hayli hoş görünen ve kendine has kitlesini etkileyen bir modelle karşımızda oluyor. Finlandiya merkezli geliştirici Nokia, ABD Federal Bağlantı Kurulu (FCC) tarafından onaylanan ve birden fazla varyantı olan yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor.

Nokia, yeni modelde üçlü kamera kullanacak

Nokia tarafından FCC aracılığıyla lisanslanan yeni jenerasyon akıllı telefon; TA-1418, TA-1404, TA-1412, TA-1415, TA-1405 ve TA-1401 olarak listelenen 6 farklı model numarası ve varyantla piyasaya çıkabilir. Listelenen patentlerden TA-1404 ve TA-1412, aygıtın hem kamera tasarımı hem de teknik özelliklerine dair bilgi veriyor.

Aygıtın sızdırılan görseline baktığımızda, Nokia’nın patenti, yeni modelde aygıtın sol üst köşesine dikey olarak pozisyonlandırılmış ve diktörtgen bir modül içerisine yerleştirilen üçlü bir kamera düzeneğinin bulunacağını gösteriyor. Nokia, emsal bir tasarımı ABD’ye özel olarak piyasaya sürülen N1530DL modelinde de kullanmıştı.

Aygıtın tüm teknik özellikleri şimdi ortaya çıkmamış olsa da Nokia TA-1404 konut TA-1412 sertifikaları, modelin 50 Megapiksel kameraya sahip olacağını gösteriyor. Aygıtta ana kameranın yanı sıra 2 adet 2 Megapiksel sensör ve buna ek olarak 8 Megapiksellik bir de ön kamera yert alacak. Aygıtın 4 GB RAM + 128 GB depolama alanına sahip çift SIM kart takviyeli modeli ve bir de 3 GB RAM / 4 GB RAM + 128 GB depolama alanı içeren farklı bir modeli daha bulunacak.

Aygıta dair yeni ayrıntıların ve resmi bilgilerin 2022’nin birinci çeyreğinde Nokia tarafından duyurulması bekleniyor. Pekala sizler bu yeni jenerasyon aygıt hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmına paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu