Oyun

Netflix, taşınabilir oyunları TV uygulamasına da taşımak istiyor

Geliştirici Steve Moser’in Netflix uygulamasında bulduğu ve Bloomberg ile paylaştığı kod, akış devinin TV’lerde oynanabilecek oyunları test etmeye başlamış olabileceğini gösteriyor. Üstelik Moser, televizyon oyunlarında telefonları oyun denetleyici olarak kullanma olasılığından da bahsediyor.

Görünüşe nazaran uygulamanın içinden bir satırda şöyle yazıyor: “TV’nizdeki bir oyunun oynamak için bir kumandaya muhtaçlık var. Telefonunuzu bir oyun kumandası olarak kullanmak ister misiniz?

Netflix, oyun dünyasına adımını 2021’de Android, iPhone ve iPad’lerle atmıştı. Akış devi, o vakitten beri uygulaması içerisinden Netflix abonelerine çok sayıda reklamsız oyun sunuyor. Ve bu oyunları içeren kütüphane büyük bir süratle gelişiyor. Ne yazık ki şimdiye kadar bu oyunları TV için Netflix uygulamasında göremedik.

Şirketin oyunları TV’lere taşıma planının nasıl işleyeceği hakkında şimdi bir bilgimiz bulunmuyor. Netflix Oyun Geliştirmeden Sorumlu Lider Yardımcısı Mike Verdu geçen yıl, şirketin önemli bir halde bir bulut oyun hizmetini araştırdığını ve televizyon için sıradan oyunlardan daha fazlasını piyasaya sürmek istediğini söylemişti.

Şu anda, Netflix’in taşınabilir aygıtlar için sunduğu kataloğunda yaklaşık 55 oyun var. Ancak 2023 boyunca 40 oyunun daha piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu