Bilim

NASA Uzay Standı’na Ağır İlgi

HUPALUPAEXPO tarafından Metropol İstanbul içinde 2.300 m2 büyüklüğünde alana kurulan NASA Uzay Standı ziyaretçilerinden ağır ilgi görüyor. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) uzay misyonlarına tanıklık etmiş gerçek boyuttaki yapıtların de ortalarında olduğu 200’ün üzerinde kesimin yer aldığı stantta seanslar, Covid tedbirleri kapsamında tam kapasite ile devam ediyor.

NASA’nın 50 yıllık uzay çalışmalarını ve tecrübelerini yansıttığı ve şubat ayı sonuna kadar açık kalacak NASA Uzay Standı, bünyesinde yer alan gerçek boyutlu ve tarihi ehemmiyete sahip koleksiyon yapıtları, interaktif teknolojilerle zenginleştirilmiş VR alanları ile uzayı deneyimleme imkanı sunarken, ziyaretçilerini kainatın gizemine ışık tutan bir seyahate çıkarıyor. 

Bilhassa okul seyahatleriyle gelen çocuklar, sergiden hem yeni bir şeyler öğrenmiş hem tecrübe alanında eğlenceli saatler geçirmiş olarak ayrılıyor. 

Ziyaretçilerin dokunabileceği gerçek Ay Taşı’nın da bulunduğu stantta, ortalarında Saturn V’in de olduğu roketlerin kopyaları ve tam boyutlu uzay aracı modelleri, astronotlar tarafından giyilen kıyafetler, astronot menüleri ve vazifelerde kullanılan ekipmanlar ile Apollo kapsülü, Sputnik 1 uydusunun ve Milletlerarası Uzay İstasyonu’nun (ISS) modelleri en çok ilgi çeken modüller ortasında yer alıyor. 

NASA Uzay Standı’nı gezmek için avantajlı bilet fiyatları 31 Aralık 2021 tarihine kadar sürecek. Hala çocuk ve öğrenci bileti 75, genel giriş bileti 90 ve aile paketleri 150, 200 ve 240 liradan satılıyor.

NASA Uzay Standı, Yapı Kredi, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, Roketsan, İTÜ Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Laboratuvarı (USTLL), Bilsem, CarrefourSA, Digiturk, Minika ve Asimetrik tarafından destekleniyor. Standın biletleri, Biletix ve Mobilet’ten online ya da Metropol İstanbul, NASA Uzay Standı girişinde yer alan bilet gişelerinden satın alınabiliyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu