BilimTeknoloji

Marvel, Sinematik Cihan için 20’den fazla şimdi duyurulmamış proje hazırlıyor

Demir Adam sineması ile başlayan Marvel Sinematik Kozmosu, memleketler arası manada bir tanınan kültür eseri olmuş durumda. 13 yıl, 27 sinema ve 5 Disney+ dizisinin akabinde Marvel, kozmosu her geçen gün daha da genişletmek istiyor.

Duyurulmamış onlarca proje geliştiriliyor

Geçtiğimiz haftalarda Spider-Man: No Way Home sineması ve Hawkeye dizisi ile genişleyen Marvel Sinematik Cihanı, şimdi birçok karakteri tanıtmadı. Disney’in Fox’u satın almasının akabinde Fantasik Dörtlü ve X-Men karakterlerinin Marvel Sinematik Evreni’ne giriş yapması bekleniyor. Marvel Stüdyoları’nın şimdilik tarihi aşikâr olan ve olmayan 22 adet tantılmış projesi bulunuyor ve bu projeler, 2023 ortasına kadar devam ediyor. Fakat Murphy’s Universe tarafından gelen bilgilere nazaran Marvel, tanıtılmış 22 projesi dışında 21 adet proje daha hazırlıyor. Murphy, bu projelerin yalnızca fikirler olmadığını ve projeler için önemli çalışmalar yapıldığını belirtti. Ayrıyeten Murphy, projelerin hiçbirinin Spider-Man ile alakalı olmadığını da belirtiyor.

Şayet gelen bilgiler doğruysa Marvel Stüdyoları, 40’dan fazla etkin projeye sahip. Avengers Endgame’e kadar olan The Infinity Saga sinemaları ise bu sayının yaklaşık yarısı kadar proje barındırıyor. Projelerin birçoğunun sinema dışında, dizi, animasyon ve özel kısımlar olması bekleniyor. Marvel’ın San Diego Comic-Con ve Disney D23 etkinliğinde birçok yeni projeyi açıklayacaktır. Projelerin içinde X-Men, Thunderbolts ve Nova olduğuna neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu