BilimTeknoloji

Morgan Stanley analistlerinden Bitcoin’in çöküşüne yorum: Sakin olun, her şey olağan

Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley‘den analistler, kripto yatırımcılarının Bitcoin fiyatındaki %50’lik düşüşten neden korkmamaları gerektiğini açıkladılar. Analistlere nazaran Bitcoin fiyatı daha evvel de %50 düşüş gösterdi. Bu kripto paranın 2009‘dan beri piyasada olduğuna ve bu müddet zarfında, “düşüş” döngüsünün kendini 15 defa tekrarladığına dikkat çekildi.

Elon Musk, Twitter’da kullanılacak NFT avatarlardan rahatsız

2 hf. evvel eklendi

Kripto yatırımcıları sabırlı olsun

Morgan Stanley dijital para ünitesi araştırma departmanının başındaki isim olan Sheena Shah‘ın raporundan, kripto piyasasında ticaret yüklü olarak spekülatif olduğundan adil bir Bitcoin kuru belirlemenin son derece sıkıntılı olduğu sonucu çıkıyor.

Shah’ın raporuna nazaran, Bitcoin fiyatı 28.000 doların altına düşerse piyasa daha fazla zayıflık görebilir. Lakin, Bitcoin bir defa daha 45.000 doları aşarsa, bu gelişme de düşüş trendinin sona erdiğini gösterebilir. Banka, Bitcoin’in 2009’dan bu yana 15 ayı piyasasına şahit olduğunu ve son aylarda görülen düşüşün daha evvel olanların aralığında olduğuna dikkat çekiyor. Morgan Stanley analistleri ayrıyeten, kripto yatırımcılarının sabırlı olması gerektiğine de vurgu yaptı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Morgan Stanley’den Bitcoin’in çöküşüne yorum: Sakin olun

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu