BilimTeknoloji

ABD’den atletlere davet: Dijital yuan kullanmayın

Kripto para kullanımını ülkede büsbütün yasaklayan Çin, kendi denetimi altındaki blok zinciri teknolojileri ile geliştirdiği dijital yuanı kullanıma sundu ve bir NFT platformunu da geliştirmeye başladı. ABD gelişmelerden rahatsız. 

Dijital yuan kullanmayın çağrısı 

Uygur Türklerine yapılan baskı nedeniyle Kış Olimpiyatlarına katılıp katılmama konusunda kararsız kalan ABD, artık de olimpiyatlarda yarışacak atletlerine dijital yuan konusunda ihtar yaptı.  

Qualcomm metaverse’e inanıyor

16 sa. evvel eklendi

 

Çin ülkesinde dijital yuanın yaygınlaşması için çalışıyor ve olimpiyat oyunlarında geniş çaplı kullanım testleri yapılacak. Çin yabancı atletleri dijital yuanı denemeleri için de teşvik ediyor.  

ABD’li senatörler ise bir dijital diktatörlük kurmakla itham ettikleri Çin’in dijital yuanına karşı atletleri uyarıyor ve katiyen kullanmamalarını istiyor. Dijital yuan kullanımının atletleri yeri geldiğinde ABD’deki konutlarına kadar takip etme üzere sonuçları olabileceğini lisana getiriyorlar.  

Dijital yuan haricinde de olimpiyatlar konusunda sık sık ihtarlar yapılıyor. ABD’li atletlerin daima olarak izleneceği kuşkuları nedeniyle kendi telefonlarını götürmeyip kullan-at biçimindeki telefonlara yönelmeleri istenmişti. Elhasıl ABD atletlere müsaade verdi lakin içi de pek rahat etmemiş üzere gözüküyor.  

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • ABD dijital yuana karşı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu