BilimTeknoloji

Microstrategy yeniden Bitcoin satın aldı, çöküş korkusu herkesi sardı

El Salvador lideri Nayib Bukele’nin tersine aslında kurumsal olarak Bitcoin satın alan birinci firmalardan olmasına karşın Microstrategy piyasada daima karşıt bir tesir yapıyor. Her Bitcoin satın alışında piyasa aşağı çekiliyor. 

MicroStrategy yeniden Bitcoin satın aldı

Firma dün yaptığı açıklamada Aralık ayı içerisinde toplamda 660 Bitcoin satın aldığını ve 25 milyon dolar harcadığını bildirdi. Böylelikle toplamda 125051 Bitcoin varlığına ulaştı ve 3.78 milyar dolarlık bir birikimi oldu. Ortalama BTC alımı 30200$ civarında. 

Dün 39500$ sonunu zorlayan Bitcoin bu haber ile birlikte 38 bin dolar düzeylerine kadar çekildi. Microstrategy’nin yeniden piyasayı olumsuz etkilediği düşünülüyor. Elbette bu bir kent efsanesi ve esasen satın alınmış bir varlık üzerinden düşüş yaşanması pek mümkün değil. Bununla birlikte firmanın bozdurduğu BTC varlıklarıyla piyasayı etkilemiş olabileceği düşünülüyor. 

Başka taraftan MicroStrategy geçen yılın son çeyreğinde ziyanına Bitcoin bozdurmak zorunda kaldı ve 146.6 milyon dolar ziyan etti. Ayrıyeten faaliyet masrafları da 248 milyon dolar olunca 390 milyon dolarlık bir ziyan ortaya çıktı. Son altı ayda ise ziyanına bozdurulan BTC varlıkları 900 milyon dolar oldu. 
 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Microstrategy’den kritik Bitcoin atağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu