Teknoloji

Microsoft Teams hatası, Android acil aramasını engelledi

Google, Microsoft Teams uygulamasını içeren olağandışı bir hatanın, bazı Android kullanıcılarının acil durum aramaları yapmasını engellediğini söylüyor.

ABD’li bir kullanıcı, felç geçiriyor gibi görünen büyükannesi için ambulans çağırmak için 911’i arayamadığını internette yayınladı.

“Telefonum bir kere çaldıktan hemen sonra takılı kaldı” dediler.

Google artık hatayı doğrulayabildiğini ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını söylüyor.

Google, “Sorunun, kullanıcı oturum açmadığında Microsoft Teams uygulamasının yüklü olduğu az sayıda cihazda mevcut olduğuna inanıyoruz ve şu anda bu hatanın oluşumuyla ilgili yalnızca bir kullanıcı raporunun farkındayız.” Dedi.

Tuhaflık, Teams uygulaması ile Android işletim sistemi arasındaki “istenmeyen etkileşimden” kaynaklandı.

Ancak acil aramaları etkilediği için hem Google hem de Microsoft, soruna “ağır bir şekilde öncelik veriyor” ve Microsoft yakında bir düzeltme yayınlayacak.

Bu arada, Teams uygulamasında oturum açmak veya uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek sorunu geçici olarak çözecektir.

Ancak bazı kullanıcılar, sorunun ilk etapta ortaya çıkabileceği endişesini dile getirdi.

Etkilenen kullanıcının sorunu gündeme getirdiği ilk Reddit gönderisinde, bazı kullanıcılar , Microsoft Teams sesli aramaları halledebildiğinden, varsayılan telefon arama uygulamasına bırakmak yerine acil aramayı halletmeye çalıştığını iddia etti.

Diğerleri, bir acil durum aramasının neden standart bir cep telefonu arama uygulamasından başka bir şeye yönlendirilmesi gerektiğini sorguladı.

Orijinal gönderi, etkilenen kişinin daha sonra acil durum araması yapmak için büyükannesinin sabit telefonunu kullandığını kaydetti.

O zaman, “Gerçekçi olalım, sabit hattı olmayan biri olarak, hayati tehlike arz eden bir acil durumun ortasında 911’i aramaya çalıştığımda çıldıran bir telefon istemiyorum” diye yazdılar.

“Bir telefonun esas olarak üretildiği şeyi yapacağına güvenmem ve aramayı yapmam ve diğer uçtaki insanla konuşmama izin vermem gerekiyor.”

Google, “bu gibi sorunları son derece ciddiye aldığını” söyledi ve orijinal postere olağandışı hatayı bildirdiği için teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu