Teknoloji

Microsoft’un Windows 11 için tasarladığı yeni Vazife Yöneticisi ortaya çıktı

Microsoft, Windows 11‘deki Vazife Yöneticisi’ni güncellemeye hazırlanıyor. İşletim sisteminin geri kalanı üzere, Vazife Yöneticisi de Microsoft’un Fluent Design lisanına uygun yeni bir dizayna sahip olacak.

Microsoft, yeni tasarımı Windows 11’in en son sürümlerinin derinlerine gizlemiş üzere görünüyor. Fakat daha evvel bir telefonda Windows 11 çalıştıran mühendislik öğrencisi Gustave Mons, yeni Misyon Yöneticisi’ni keşfetti ve başka kullanıcılarla paylaştı. Windows 11’in en son önizleme sürümleri yeni Vazife Yöneticisi’ni içeriyor, lakin Microsoft bu gelişmeyi şimdi resmi olarak açıklamadı.

Sekmeler yerine, kenar çubuğu geldi

Mevcut Misyon Yöneticisindeki sekmeler, uygulamanın farklı kısımları ortasında geçiş yapmanızı sağlayan bir kenar çubuğuyla değiştirildi. Pencerenin ise Windows 11’in genel görünümüne uygun biçimde yarı saydam olduğu dikkat çekiyor. Misyon Yöneticisi, Windows’un birinci olarak Windows NT 4.0′da görünen büyük ve eski bir modülü. Windows 8‘deki son büyük güncellemeden bu yana yaklaşık 10 yıldır büyük bir değişiklik görmedi.

Microsoft, Windows’un yeni olmayan kısımlarının birçoklarını kademeli olarak tekrar tasarlıyor. Yeni Media Player uygulaması şu anda test basamağında ve Windows 11 ayrıyeten karanlık mod dayanağıyla tekrar tasarlanmış bir Not Defteri uygulamasına da sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu